Як ФСБівець Олег Кулініч очолив СБУ у Криму

Як ФСБівець Олег Кулініч очолив СБУ у Криму
Автор Желізняк Олександр в Новини

Про це пише Володимир Бойко на своїй сторінці в Facebook.

20 квітня 2021 року народний депутат України від “фракції весільних фотографів” Максим Бужанський звернувся до Володимира Зеленського, Державного бюро розслідувань, Міністерства юстиції та профільного комітету парламенту з проханням розслідувати факт призначення очільником Головного управління СБУ в АР Крим Олега Кулініча, який з 1989 по 1994 рік навчався в Академії ФСБ Росії та проходив військову службу у Федеральній службі контррозвідки Російської Федерації.

Loading...

Ще 22 жовтня 2020 року, як тільки Кулініча призначили головою ГУ СБУ в АР Крим Указом недієздатного, я розповів на сайті “Насправді. today”, з чим пов’язане таке дивне кадрове рішення.

Олег Кулініч є довіреною особою колишнього народного депутата України Володимира Сівковича, який в Україні представляв інтереси ФСБ, а зараз переховується на території Росії. Зайти в СБУ на посаду першого заступника голови Кулініч мав ще влітку 2019 року – у такий спосіб Баканов обіцяв розрахуватися із Сівковичем та Арбузовим (якщо хто призабув – був такий прем’єр-міністр України за часів Януковича, який зараз також переховується за кордоном) за оплату поїздки Баканова до США у квітні 2019 року та послуги американських лобістів.

У фінансову залежність від Сівковича та Арбузова майбутній лейтенант СБУ потрапив таким чином. Маючи намір між першим і другим туром президентських виборів у США розповісти про чесноти майбутнього президента Зеленського, тодішній голова партії “Слуга народу” та керівник ТОВ “Квартал 95” Іван Баканов не придумав нічого кращого, як звернутися до дрібного афериста Маркуса Коена, щоб той найняв у США лобістську компанію та профінансував його поїздку. Таку компанію Коен знайшов – це була Signal Group Consulting LLC, яка отримала за свою роботу 70 тис. доларів США – 60 тис. доларів гонорару та 10 тис. доларів відшкодування витрат. Як згодом заявив Коен, то були його особисті гроші, оскільки його настільки зачарував майбутній президент України, що він вирішив зробити йому приємне.

Але насправді це були гроші Сівковича та Арбузова, і не 70 тис. доларів, а 2 млн доларів – саме стільки Маркус Коен узяв з цих “білогвардійців”, пообіцявши, що як тільки Зеленський стане президентом, будуть закриті всі кримінальні провадження, які розслідували в Україні за витівками цих двох державних мужів. Гарантією виконання Бакановим цієї обіцянки й мало бути призначення Кулініча першим заступником голови СБУ.

Але невдовзі трапилися два конфузи. По-перше, коли влітку 2019 року компанія Signal Group Consulting LLC опублікувала звіт про свою роботу, команда Зеленського категорично заперечила, що поїздку Баканова забезпечували лобісти. Виявляється, Баканов, коли звертався до Коена, не знав, що США – це не Україна й за океаном лобістські фірми на кшталт очолюваного Шабуніним “Центру протидії корупції” повинні публічно звітувати за кожний цент, отриманий від іноземців. По-друге, гроші від Сівковича та Арбузова отримала юридична фірма Коена. Але останньої миті з’ясувалося, що ця фірма може лише заплатити лобістам, але не має права оплачувати саму поїздку. І тоді вояж Баканова оплатив Арбузов безпосередньо зі свого рахунка.

Одначе під час заокеанського візиту Баканова щось пішло не так, як було заплановано, окрім того, Баканов образився на Коена за те, що той не попередив майбутнього голову СБУ про особливості американського законодавства, яке не дозволяє лобістам приховувати інформацію про своїх клієнтів. Через це Кулініч так і не отримав обіцяного призначення, хоча деякий час влітку 2019 року ходив із пихатим виразом обличчя по Центральному управлінню СБУ та роздавав вказівки на правах першого заступника голови. Але борг залишився – і в жовтні 2020 року Баканов розрахувався із Сівковичем та Арбузовим у такий спосіб, підсунувши на підпис Зеленському указ про призначення пройдисвіта Кулініча, на якому ніде тавра поставити, головою ГУ СБУ в АР Крим.

Володимир Бойко

Джерело: Народна Правда
загрузка...