Призов строковиків в Україні: в Генштабі заявили про “російські фейки”

Призов строковиків в Україні: в Генштабі заявили про “російські фейки”
Автор Марія Петренко в Новини/Соціальна правда

Інформація про нібито зміну термінів проходження строкової військової служби в Україні не відповідає дійсності.

Loading...

Про це заявили в Генштабі ЗСУ. Так, у відомстві підкреслили, що поширена інформація є не достовірною.

«Наполегливо рекомендуємо не користуватися непідтвердженою інформацією, не поширювати чуток і ретельно перевіряти дані, які безпосередньо стосуються Збройних Сил України.

З огляду на інформаційні маніпуляції з боку РФ, спрямовані на створення в медіапросторі негативного іміджу України в цілому і її Збройних сил зокрема, закликаємо користуватися тільки перевіреною інформацією, яку ви завжди можете знайти на офіційних сторінках в соціальних мережах ЗС України, Генерального штабу, органів військового управління, на сайті Збройних Сил України», – зазначено в повідомленні відомства.

У Генштабі нагадали, що відповідно до статті 15 “Про військовий обов’язок і військову службу” на строкову військову службу призиваються придатні для цього за станом здоров’я чоловіки, яким до дня відправлення у військові частини виповнилося 18 років, та старші особи, які не досягли 27- річного віку і не мають права на звільнення або відстрочку від призову.

Строки строкової військової служби в календарному обчисленні:

  • для солдатів і матросів, сержантів і старшин, які проходять строкову військову службу в ЗСУ та інших військових формуваннях – до 18 місяців;
  • для осіб, які на час призову на строкову військову службу мають ступінь вищої освіти магістр, – до 12 місяців.
  • Термін проходження строкової військової служби визначається залежно від наявності в особи відповідного ступеня вищої освіти (магістр), а не від факту отримання вищої освіти.

Також Генштаб нагадав, що строковики не залучаються до виконання бойових завдань в районі проведення ООС.

Як ми вже розповідали раніше, президент України Володимир Зеленський підписав закон про призов на військову службу резервістів без оголошення мобілізації.

Також нагадуємо, новий закон №3553, який дозволяє мобілізацію резервістів за добу, не буде поширюватися на все населення України.

Джерело: Народна Правда
загрузка...