Закон про призов резервістів до армії без мобілізації підписаний: подробиці

Закон про призов резервістів до армії без мобілізації підписаний: подробиці
Автор Романова Марі в Новини/Соціальна правда

Президент України Володимир Зеленський підписав закон про призов на військову службу резервістів без оголошення мобілізації.

Про це повідомляє прес-служба Офісу президента.

Loading...

Цей закон вводить новий вид військової служби – військова служба за призовом осіб з числа резервістів в особливий період.

Так, в особливий період на військову службу призиватимуть громадян, які уклали контракти про проходження служби у військовому резерві та/або зараховані до військового оперативного резерву. Рішення про проведення такого призову ухвалюватиме Верховний Головнокомандувач ЗСУ за поданням Головнокомандувача ЗСУ. У рішенні визначатимуться категорії резервістів, яких необхідно буде призивати, завдання, обсяги, строки та порядок проведення призову тощо.

На громадян, яких призиватимуть із числа резервістів у особливий період, поширюватимуться ті самі трудові, соціально-правові та освітні гарантії, які передбачені для мобілізованих осіб. Зокрема, закріплюються гарантії у сприянні працевлаштуванню для молодих людей протягом шести місяців після припинення такої служби.

Також підписаний Президентом закон України реформує систему військового обліку та діяльність місцевих органів військового управління, базуючись на європейських принципах і підходах.

Зокрема, передбачається створення на базі військкоматів територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки; упорядкування питань військового обліку призовників, військовозобов’язаних та резервістів.

Удосконалюється порядок здійснення військового обліку резервістів, серед іншого за допомогою автоматизованої інформаційно-телекомунікаційної системи «Оберіг» (Єдиний державний реєстр призовників, військовозобов’язаних та резервістів).

Крім того, закон осучаснює вимоги до адміністративної відповідальності посадових осіб, резервістів, військовозобов’язаних та призовників за порушення законодавства про військовий обов’язок і військову службу та умисне зіпсуття чи втрату з необережності військово-облікових документів.

Також запроваджується кримінальна відповідальність за ухилення від призову в особливий період; від військового обліку або навчальних (спеціальних) зборів.

Як повідомлялося раніше, в квітні в Україні стартував весняний призов на строкову військову службу. Всього планується набрати до лав ЗСУ трохи більше 14 тисяч призовників віком від 18 до 27 років.

Раніше головнокомандувач Збройними силами України, генерал-полковник Руслан Хомчак повідомив, що на Донбасі постійно присутні 2-3 тисяч кадрових російських військових, вони контролюють місцевих бойовиків.

 

Джерело: Народна Правда
загрузка...