COVID-19 ще довго атакуватиме Україну: чому чиновники вводитимуть один карантин за іншим

COVID-19 ще довго атакуватиме Україну: чому чиновники вводитимуть один карантин за іншим
Автор Романова Марі в Коронавірус/Новини

Україна не буде країною, яка швидко переможе COVID-19. В країні вводитимуть один карантин за іншим, поки лікарі не вакцинують більшу половину населення.

Loading...

Про це йдеться в матеріалі “Сегодня”.

Експерти відзначають, що вакцинація – найефективніший спосіб стримати захворюваність. Традиційно карантин використовують як альтернативу, коли немає ліків або вакцини проти вірусу.

“Карантин працює короткостроково. Обмеження послаблюють, коли захворюваність падає до певних значень, і знову посилюють, коли захворюваність наближається до пікових навантажень на лікарні. Щоб вийти з карантину – потрібна вакцинація”, – зазначає автор статті.

При цьому потрібна швидка вакцинація, як наприклад, зробили в Ізраїлі. Там вже щеплено 85% людей старше 30 років. Захворюваність впала настільки, що в країні вже закривають ковідні лікарні.

При цьому в Україні вакцинація просувається вкрай повільно. Епідеміолог Катерина Сояк зазначає, що в країні йде 9 тиждень вакцинації, але темпи такі ж, як і на 4.

“Вакцинація просувається дуже повільно, і прищеплюють тільки людей з груп ризику. Тому ми виживаємо за рахунок карантинних заходів. Поки країна не досягне нормальних темпів вакцинації, у нас будуть вводити карантини”, – вважає вона.

Епідеміолог Людмила Мухарська додає, що чим більше вакцинація розтягнута в часі і залишається велика кількість нещеплених, тим більше ризики того, що вірус мутує:

 “Вірус переходить від однієї людини до іншої і в ньому можуть відбуватися незначні зміни. Але в якийсь момент він може мутувати більш серйозно, що може впливати на ефективність способів боротьби з ним”.

Поки, як відомо, в Україні вакциновано трохи більше 1% населення однієї дозою вакцини. Двома дозами – 5 осіб. Розгорнути масштабну вакцинацію в Україні нереально. Вакцину в Україну поставляють маленькими партіями і хаотично. В кінці лютого країна отримала 500 тис. доз Covishield. 

Навіть головний санітарний лікар України Віктор Ляшко визнає, що в Україні не почнеться масова вакцинація, поки в країні не буде одночасно 1 млн вакцин. У МОЗ заявляють, що в Україні договори на поставку 32 млн доз вакцин для 16 млн осіб. Але відомство досі не оприлюднило графік їх поставок. Багато в чому поставки не залежать від МОЗ, але за вакцину йде жорстка конкуренція. І країни, де виробляють вакцину, блокують вивіз препарату, щоб прищепити в першу чергу своє населення.

Кабінет міністрів опублікував Національний план вакцинопрофілактики COVID-19. У документі можна побачити, скільки і які вакцини Україна планує отримати до 31 грудня 2021 року.

Україна почала переговори про закупівлю вакцин проти коронавирусной інфекції COVID-19 з країнами Євросоюзу.

 

Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...