Лицар плаща і атома. Що відомо про кримського главу СБУ, якого підозрюють у навчанні в Академії ФСБ

Лицар плаща і атома. Що відомо про кримського главу СБУ, якого підозрюють у навчанні в Академії ФСБ
Автор Желізняк Олександр в Новини

Депутат від “Слуги народу” Макс Бужанський заявив, що недавно призначений Зеленським глава кримської СБУ незаконно займає свою посаду.

За його даними, він закінчив школу КДБ СРСР, а це автоматично підводить Олега Кулініча під люстрацію.

Loading...

Розбиралися, хто став головним “особистому” по Криму.

Чому СБУшник в Росії вчився

Нардеп від “Слуги народу” Максим Бужанський звернувся до профільного комітету Ради, в ГБР і до президента щодо призначення на посаду начальника СБУ по Криму Олега Кулініча.

Претензія Бужанського полягає в тому, що Кулинич навчався в Академії ФСБ і проходив військову службу у Федеральній службі контррозвідки РФ. За даними “слуги народу”, мова йде про п’ятирічний період – з 1989 по 1994 рік – частково за часів СРСР, частково вже при Російської Федерації. Тобто починав він вчитися у Вищій школі КДБ СРСР, а закінчував вже навчання в Росії – в установу, яка зараз називається Академією ФСБ, а в 1994 році – Академією Федеральної служби контррозвідки РФ.

“… Виникли 3 питання:

Нікого не бентежить, що питання окупованій території в СБУ займається фахівець з такою біографією?

Нікого не бентежить, що фахівець з якоюсь метою приховав цю інформацію при заповненні службових документів, в яких потрібно було відбивати ці відомості?

А як же люстрація, а?

Я півтора роки тому пропонував скасувати ганебний закон про очищення влади, але не був підтриманий. Тисячі людей пройшли цю принизливу процедуру, кому-то вона зламала кар’єру “, – написав Бужанський в Телеграма.

Нардеп закликав виконувати закон про люстрацію і нагадав, що він прямо забороняє подібне працевлаштування тим, хто закінчив ВНЗ КДБ і ФСБ Росії.

Лицар плаща і атома. Що відомо про кримського главу СБУ, якого підозрюють у навчанні в Академії ФСБ

Під люстрацію дійсно підпадають ті люди, хто закінчив вищі навчальні заклади КДБ СРСР.

Лицар плаща і атома. Що відомо про кримського главу СБУ, якого підозрюють у навчанні в Академії ФСБ

Бужанський в своєму запиті, який є в розпорядженні у “Країни”, також вказує, що закон про люстрацію наказує чиновникам повідомляти, що вони під неї не підпадають. А також давати згоду на публікацію результатів перевірки.

У зв’язку з цим депутат вважає, що Кулинич “вказав завідомо неправдиві відомості про те, що до нього не повинні застосовуватися відповідні заборони, після чого 21.10.2020 р .. був призначений на посаду начальника ГУ СБУ в Автономній Республіці Крим”.

У зв’язку з цим Бужанський попросив Мін’юст провести перевірку даних фактів.

Що відомо про Олега Кулініча

В Україні є два представника влади з цим ім’ям – один з них народний депутат від групи “Довіра”, а другий – співробітник СБУ, якого Зеленський в жовтні поставив керувати управлінням по Криму.

Відрізняються вони по батькові – депутат Іванович, а сбушник – Миколайович.

Лицар плаща і атома. Що відомо про кримського главу СБУ, якого підозрюють у навчанні в Академії ФСБ

Кулинич, як повідомляють ЗМІ, працював в СБУ в той час, як спецслужбу очолював Леонід Деркач – тобто з кінця 90-х по початок нинішнього століття. Там він дослужився до високих постів.

Потім Кулинич працював в “Енергоатомі” (був віце-президентом) і “Укратомпромі”. Скрізь займався питаннями безпеки.

У 2008 році прем’єр Юлія Тимошенко призначила Кулініча на серйозну посаду з великим корупційним потенціалом – глави Держкомітету земельних ресурсів.

Там він пропрацював два роки і знятий був при Януковичі. Активно цьому сприяв тодішній глава Держкомпідприємництва Михайло Бродський, який особисто на зустрічах з президентом просив звільнити Кулініча.

Ім’я колишнього земельного чиновника знову спливло вже при Зеленський. Рік тому пішли чутки, що його можуть призначити главою Госгеокадастра. Але за підсумком цього не сталося. І за підсумком посаду він отримав в СБУ тільки минулої осені.

Відзначимо, що в публічному просторі ніде немає згадок про те, де Кулинич отримував свою першу вищу освіту. Свого часу ходили чутки, що він закінчував Інститут імені Андропова КДБ СРСР (нині – російська Академія зовнішньої розвідки імені Андропова). Але в СБУ це спростували.

Однак, як бачимо, в запиті Бужанського фігурує інший навчальний заклад – Вища школа КДБ (згодом – Академія Федеральної служби контррозвідки РФ і Академія ФСБ). З приводу цієї інформації ніякої реакції від СБУ та інших органів поки не було.

Карабіни і хрести. декларація Кулініча

На сайті Назка в березні була опублікована декларація Кулініча. У ній він значиться як військовослужбовець – так часто позначають людей, які працюють в спецслужбах.

Правда, для “просто” військовослужбовця у Кулініча значна колекція цінних предметів.

Крім 60-метрової квартири в Києві і паркомісця, він задекларував:

 • скульптуру жінки в хітоні з цільного природного каменю,
 • комплект прикрас – диски парні Nodus Hercules,
 • ікону Пресвятої Богородиці “Володимирська – Десятинна”,
 • ікону Святого Георгія,
 • ікону “Покрова Пресвятої Богородиці”,
 • ікону Пресвятої Богородиці “Усіх скорботних Радість”
 • ювілейні та пам’ятні монети України в кількості 163 штуки,
 • наручний годинник Corum, Hublot і Ulysse Nardin,
 • срібне розп’яття на хресті,
 • хрест-мощевик з дрібними коштовними каменями,
 • рушницю Holland & Holland,
 • карабіни Steyr Mannlicher Scout і Steyr Mannlicher AUG Z.

Заробітна плата за основним місцем роботи склала 238 042 гривень – судячи з усього, це за два місяці 2020 року. Готівкою зберігає 980 тисяч гривень і 55 тисяч доларів.

Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...