Немає інших видів тероризму, крім тих, які визначені в Кримінальному кодексі, – адвокат розкритикував санкції РНБО

Немає інших видів тероризму, крім тих, які визначені в Кримінальному кодексі, – адвокат розкритикував санкції РНБО
Автор Желізняк Олександр в Новини

Встановлювати факти і визнати особу винною може лише суд. Натомість повноваження членів Ради нацбезпеки і оборони передбачені відповідним законодавством.

На цьому наголосив адвокат, голова комітету з кримінального та кримінально-процесуального права АПУ Євген Солодко, відповідаючи на запитання “Закон і Бізнес”, чи можуть члени РНБО колегіально встановлювати причетність особи — громадянина України — до протиправної діяльності.

Loading...

Коментуючи перспективи захисту від застосованих санкцій у суді з огляду на можливий острах суддів повторити долю Окружного адмінсуду м. Києва, Є. Солодко зауважив, що “судова влада не повинна ані залежати від когось, ані бути підпорядкованою виконавчій владі”. 

“Натомість у нас, на жаль, правилом гарного тону стало словосполучення “підконтрольні суди”. А це не відповідає концепції розподілу влади. Суд має бути незалежним, він нікому нічого не винен”, — наголосив адвокат. 

Що стосується результату такого захисту, то він зазначив, що “національними механізмами тактика захисту не вичерпується, потім можна звертатися до європейських інституцій і міжнародних організацій та вимагати дотримання міжнародних норм”.

А те, що суддів призначили “винуватими” у всіх бідах країни, за його словами, “це теж свого роду ідеологічний тероризм”, який нагадує “не таку вже й давню історію, коли у нас процвітав, як я вважаю, “медійний тероризм” чи “ідеологічний тероризм”. “Тоді певних осіб, які перебували в політичному протистоянні з чинною владою, оголошували прибічниками терористів, сепаратистами, “ворогами українського народу”, — нагадав Є. Солодко.

На запитання про те, покарання за які ще види тероризму слід очікувати від чергової “чорної п’ятниці” услід за фінансовим, економічним чи олігархічним, він наголосив, що “дефініції різновидів тероризму в чинному законодавстві немає”. “Мені відоме лише визначення тероризму, яке містить Кримінальний кодекс. Зараз це єдине визначення, яке заслуговує уваги та оцінки. Решта — це лише для красного слівця, оціночні судження, які точно не мають правового змісту та смислового навантаження”, — прокоментував адвокат.

Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...