Обвинувачений у злочинах суд скасував догану Рожковій

Обвинувачений у злочинах суд скасував догану Рожковій
Автор Марія Петренко в Новини/Правда про чиновників

Не дивлячись на те, що Президент Володимир Зеленський вніс до Верховної Ради як невідкладний законопроект, яким пропонує ліквідувати Окружний адміністративний суд Києва, останній продовжує штампувати скандальні рішення.

Loading...

Поки глава ОАСК Павло Вовк знаходиться в бігах від слідчих НАБУ, за звинуваченням у створенні злочинної організації з метою захоплення державної влади, його підлеглі приймають неоднозначні документи. Так 2 квітня 2021 року Суддя Федорчук А.Б. скасував рішення Ради Національного банку про догану і висловлення недовіри першому заступнику голови правління НБУ Катерині Рожковій і заступнику голови правління Дмитру Сологубу за порушення ними трудової дисципліни. Нацбанк подав 15 квітня апеляційні скарги на ці постанови. А 8 квітня Регулятором подано апеляцію на рішення Солом’янського районного суду Києва за позовом першого заступника Голови НБУ Катерини Рожкової про визнання незаконними та скасування вищевказаних рішень Ради Національного банку.

Нагадаємо, восени Рада Нацбанку оголосила догану і недовіру Катерині Рожковій і Дмитру Сологубу через їх публічні виступи, зокрема голослівні обговорення в ЗМІ їх можливих звільнень. За словами глави НБУ Кирила Шевченка, вони порушили політику “єдиного голосу”, що могло зашкодити взаєморозумінню регулятора з міжнародними партнерами України.

Крім того, на Рожкову відкрито десятки кримінальних справ за крадіжку коштів вкладників Платинум Банку і перепродаж боргів Укрзалізниці. Варто згадати і незаконне відмивання грошей Приватбанку через юридичну компанію “Астерс”. Ось і виходить: рука руку миє – корупціонер захищає коррупіонера.

Що ж до ОАСК, то 13 квітня Президент Володимир Зеленський вніс до Верховної Ради як невідкладний законопроект, яким пропонує ліквідувати Окружний адміністративний суд Києва.

“Досить сейфів, набитих мільйонами готівки, у пов’язаних з керівництвом суду осіб або очікування чергових записів скандальних розмов з кабінетів суддів, які думають, що переважують все в нашій країні. Суд, одним рішенням якого може бути поставлений хрест на будь-якому досягненні держави, будь-якій реформі , буде ліквідований”- заявив президент.

Цьому передувало затримання двох адвокатів-посередників, яких НАБУ і САП викрили “на гарячому” при одержанні неправомірної вигоди для подальшої її передачі суддям ОАСК. Під час обшуку в будівлі суду були виявлені: понад 3,7 млн дол, 840 тис. євро, 20 тис. фунтів, 230 тис. грн і 100 шекелів.

У липні 2020 року НАБУ представило відео про Вовка і ОАСК, де голова суду і суддя обговорювали, як будуть “владу захоплювати”.

Голову ОАСК Павла Вовка підозрюють у створенні злочинної організації з метою захоплення державної влади шляхом встановлення контролю над Вищою кваліфікаційною комісією суддів, Вищою радою правосуддя і створення штучних перешкод в їх роботі. 3 лютого Вищий антикорупційний суд дозволив НАБУ примусово доставити до суду Вовка, проте його п’ять разів не змогли привести, оскільки не знайшли ні на роботі, ні вдома.

Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...