Польський аналітичний центр: Однією з причин мобілізації Росії на українському напрямі є санкції проти Віктора Медведчука

Польський аналітичний центр: Однією з причин мобілізації Росії на українському напрямі є санкції проти Віктора Медведчука
Автор Марія Петренко в Новини/Правда про чиновників

Однією з причин мобілізації російських військ на кордоні з Україною є санкції, які були введені президентом Володимиром Зеленським проти опозиційного політика, голови політради “Опозиційної платформи – За життя” Віктора Медведчука, а також закриття трьох телеканалів “112 Україна“, NewsOne і ZiK.

Про це пише польський аналітичний центр OSW.

Loading...

“Однією з причин мобілізації російської сторони є дії, які Україна зробила в останні місяці, щоб продемонструвати зрослу наполегливість київського уряду щодо Російської Федерації, включаючи ініціативи, спрямовані на те, щоб виконання Мінських угод було більш сприятливим для України, і, зокрема, санкції проти Віктора Медведчука і опозиційних телеканалів”, – йдеться в повідомленні.

Нагадаємо, 2 лютого президент Володимир Зеленський підписав указ про застосування санкцій проти телеканалів “112 Україна“, NewsOne і ZIK. Згідно з указом, який набув чинності з моменту підписання, до телеканалів застосовані санкції протягом п’яти років. Це передбачає блокування мовлення всіх трьох телеканалів.

26 лютого журналісти незаконно закритих президентом Володимиром Зеленським телеканалів об’єдналися і створили новий телеканал – “Перший Незалежний”. Засновниками нового медіа стала група журналістів, які раніше працювали на каналах “112 Україна“, NewsOne і ZIK. Але буквально через годину після початку мовлення влада незаконно відключила телеканал від ефіру.

 

20 лютого Президент України Володимир Зеленський підписав указ, яким ввів у дію рішення Ради нацбезпеки і оборони запровадити санкції проти 8 осіб – серед них голова політради партії “Опозиційна платформа – За життя” Віктор Медведчук та його дружина Оксана Марченко.

Провідні європейські політики, міжнародні та українські експерти та світові ЗМІ розкритикували указ Зеленського про припинення роботи телеканалів “112 Україна“, NewsOne і Zik.

За останні 2 місяці світові ЗМІ, європейські політики та експерти опублікували більше 10 тисяч матеріалів, присвячених цькуванню українською владою опозиції та незалежних телеканалів.

Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...