Що і коли садити на городі: народні прикмети

Всі спостереження мають під собою об'єктивний ґрунт - підмічено, що цвітіння певних видів диких рослин починається, коли досягнутий потрібний рівень прогрівання ґрунту

Що і коли садити на городі: народні прикмети
Автор Желізняк Олександр в Новини/Соціальна правда

Травень вважається одним з найбільш вдалих місяців для розвитку рослин, адже сприятливо на їх зростанні позначається не тільки тепло, але опади. Багатьом визначитися з термінами посадки овочевих культур допомагає місячний календар городника . Але існують також і прикмети, які диктують дати проведення робіт.

НАРОДНА ПРАВДА з посиланням на privorotnoe перераховує природні прикмети про посадку овочів.

Прикмети для городу

Народний землеробський календар прив’язував дати проведення робіт на землі до релігійних свят і щорічно повторюється природним явищам. Посадку бульбових, цибулинних рослин, зокрема жоржин, лілій пов’язували з цвітінням черемхи, розпусканням листочків на березах. Інші народні прикмети, побудовані на аналізі стану природи, радять так:

 • Сад радує цвітінням нарцисів – пора городу, висаджують салат, краснокочанную капусту.
 • Іва запущено – прийшла пора кольрабі, ранньої редьці.
 • Сережки на березах лопнули – земля прогрілася настільки, що виходять в поле сіяти хліб.
 • Лук – сіянець готовий до посадки, коли з водойм чутно квакання.
 • Вишневий сад в цвіту – може благополучно розвиватися така культура як кріп
 • Цвіте бузок – сигнал до посадки качанового салату.

Велике значення мало цвітіння мати-й-мачухи. Цей вісник весни, який покриває пустирі з першим теплом, служив сигналом до початку основних робіт городника. Вибираючи дату для певного виду діяльності, вели відлік днів від початку цвітіння мати-й-мачухи.

Місячний календар садівника з 30 квітня по 12 травня: що і коли садити

 • 11 днів – пора прибирати торішнє листя, садити молоденькі деревця, розсаджувати чагарники;
 • 2 тижні – час для оранки, підготовки грядок;
 • 3 тижні – посадка редису, моркви, гороху, цибулі, зелені. Зазвичай до цього часу зацвітає ліщина. Це служить сигналом, що сад починають оформляти квітами.

Розсада помідорів висаджується в грунт при цвітінні калини, горобини. До цього терміну можна в землю відправити насіння гарбуза, кабачків. Всі спостереження мають під собою об’єктивну грунт. Помічено, що цвітіння певних видів диких рослин починається, коли досягнутий потрібний рівень прогрівання грунту.

 • Цвітіння ліщини можливо при прогріванні грунту до 6 ° С.
 • Черемшини – до 8 ° С.
 • Сирени – земля достатньо прогрілася: до 12 ° С.

Цвітіння червоної горобини народні повір’я називають головною ознакою сталій теплій погоди, гарантом відсутності заморозків в цьому сезоні. Теплолюбні рослини садять в період опадання тополиного пуху. До них відносять огірки, перці.

Нерідко народні прикмети для городу як важливу точку відліку в проведенні землеробських робіт використовують Великдень. Перед Світлим Христовим Воскресінням йде Страсний тиждень. У Страсний Четвер прийнято сіяти горох. Оптимальний час – схід сонця. Дату висадки капусти визначали по тижнях після Пасхи. Для ранньої весни – 4/5 – я. Для пізньої – остання перед Трійцею.

Джерело: Народна Правда