Скільки цивільних загинуло на Донбасі з початку 2021 року: сумна статистика

Скільки цивільних загинуло на Донбасі з початку 2021 року: сумна статистика
Автор Марія Петренко в Новини/Соціальна правда

З початку 2021 року на окупованому Донбасі сім мирних жителів загинули, а ще десять були поранені. У 2020 році загинули 18 мирних жителів, було поранено – 89.

Loading...

Про це заявила омбудсмен Людмила Денисова під час круглого столу сьогодні, 22 квітня.

“На сході України дотримання права на життя і безпеку жителів окупованих територій і районів на лінії розмежування знаходиться під постійною загрозою. Так, у минулому році в результаті збройної агресії, яка і досі триває, загинули 18 мирних жителів, поранено – 89. З початку цього року кількість жертв серед цивільного населення становить 17 осіб: загиблих – сім, поранених – 10. Серед загиблих двоє дітей. 70% всіх жертв (12 чоловік) пов’язані з підривом на мінах або інших вибухових пристроях, 24% (чотири людини) – через обстріли”, – сказала Денисова.

У той же час, на тлі загострення ситуації з безпекою на окупованих територіях почалася мобілізація.

“Призивають чоловіків від 18 до 35 років, яким також примусово видаються паспорти окупаційної адміністрації та Російської Федерації. Агресор проводить активну інформаційну пропаганду, спрямовану на поширення мови ворожнечі і підбурювання громадян проти України. У школах введено так зване патріотичне виховання, яке призводить до мілітаризації дітей”, – резюмувала омбудсмен.

Як ми вже розповідали раніше, в РФ звинуватили Україну в використанні на окупованому Донбасі забороненого мінськими угодами озброєння, а також в тому, що ЗСУ нібито обстрілює населені пункти.

Тим часом, 22 квітня в ході загострення на Донбасі загинув український військовий.

Джерело: Народна Правда
загрузка...