Українцям підказали, як не втратити гроші при різкому знеціненні долара

Експерти кажуть, що облігації внутрішньої державної позики вигідніші за депозит

Українцям підказали, як не втратити гроші при різкому знеціненні долара
Автор Романова Марі в Економічна правда/Новини

Експерти розповіли, як зберегти заощадження в умовах зростання курсу гривні.

Як передає НАРОДНА ПРАВДА, про це йдеться в матеріалі ” Сьогодні “.

Loading...

Самий елементарний спосіб – накопичення. Економісти відзначають, будь-який українець може почати відкладати гроші, чим раніше почати, тим солідніше буде капітал. У якій валюті? Главред ділового журналу Олександр Крамаренко каже, що робити вклади в іноземній валюті зараз є сенс, якщо це гроші на навчання за кордоном, подорожі або покупку нерухомості:

“А якщо мова йде про гроші, які ви збираєте, щоб найближчим часом витратити всередині країни, то, в принципі, перестрибувати з валюти на валюту я не бачу сенсу. Швидше, є сенс вибрати депозит на кілька місяців в надійному банку”.

Відзначимо, економісти розрізняють заощадження та інвестиції. Заощадження – це гроші, які ви можете використовувати в будь-який момент, а інвестиції – це вимагає часу примноження вашого стану.

Пасивний дохід, йдеться в матеріалі, можна отримати за допомогою депозиту. При цьому експерти підкреслюють, найприбутковіший – банківський вклад у гривні. Ставки вищі – від 8% до 19% річних, тоді як в доларах ставка коливається від 1,5% і 6%. Але варто пам’ятати, з нарахувань за відсотками доведеться заплатити податки – 19,5% (ПДФО військовий збір).

Заробити трохи більше, стверджує авто статті, допоможуть облігації внутрішньої державної позики. Прибуток за облігаціями вище, ніж пропонує більшість банків по депозитах – 17-18,5% річних у гривні і 6,25-7,5% в доларах. А податок – тільки 1,5% військового збору. Крім того, бонусом є ще й те, що держава гарантує повернення всієї суми, а не тільки 200 тисяч гривень, як у випадку банкрутства банків.

Дорогоцінні метали. У цьому випадку фахівці радять вибирати банківські метали, а не ювелірні прикраси – другі після покупки знецінюються. При цьому потрібно знати, що золото для заощаджень не підходить в тому випадку, якщо ви купили золотий злиток і вам потрібні терміново гроші – ви втратите не менш 10%.

Також дієвим способом по заощадженню накопичень є нерухомість. Наприклад, на оренді житла в Києві можна заробляти 7-10 тисяч гривень на місяць.

Як повідомлялося раніше, аналітики прогнозують, якщо інвестиційна активність з боку нерезидентів підвищиться, і український капітал почне повертатися в країну напередодні відкриття ринку землі, гривня може зміцнитися до 24,7-25,3 грн / дол.

Джерело: Народна Правда
загрузка...