Відомий польський тижневик: Заборона Зеленським трьох телеканалів і введення санкцій проти Віктора Медведчука розпалили обстановку в Україні

Відомий польський тижневик: Заборона Зеленським трьох телеканалів і введення санкцій проти Віктора Медведчука розпалили обстановку в Україні
Автор Желізняк Олександр в Новини

Введення президентом Володимиром Зеленським санкцій проти опозиційного політика, голови політради “Опозиційної платформи – За життя” Віктора Медведчука, закриття трьох телеканалів” 112 Україна“, NewsOne і ZiK, призвело до загострення атмосфери між Україною і Росією. Про це у своїй статті пише відомий польський тижневик Tygodnik Powszechny.

Журналісти нагадали, що Зеленський, шукаючи винних у провалі переговорів по Донбасі, вирішив почати репресії проти опозиції, щоб змістити ракурс суспільної уваги зі своїх промахів. У підсумку це стало ще одним приводом для зростання напруги на кордоні країни.

Loading...

“У лютому українська влада ввела санкції щодо Віктора Медведчука, лідера найбільшої опозиційної партії України і друга Володимира Путіна; були заблоковані і опозиційні телеканали. Цей крок загострив атмосферу”, – підкреслюється в статті.

Нагадаємо, 2 лютого президент Володимир Зеленський підписав указ про застосування санкцій проти телеканалів “112 Україна“, NewsOne і ZIK. Згідно з указом, який набув чинності з моменту підписання, до телеканалів застосовані санкції протягом п’яти років. Це передбачає блокування мовлення всіх трьох телеканалів.

 

26 лютого журналісти незаконно закритих президентом Володимиром Зеленським телеканалів об’єдналися і створили новий телеканал – “Перший Незалежний”. Засновниками нового медіа стала група журналістів, які раніше працювали на каналах “112 Україна“, NewsOne і ZIK. Але буквально через годину після початку мовлення влада незаконно відключила телеканал від ефіру.

20 лютого Президент України Володимир Зеленський підписав указ, яким ввів у дію рішення Ради нацбезпеки і оборонизапровадити санкції проти 8 осіб – серед них голова політради партії “Опозиційна платформа – За життя” Віктор Медведчук та його дружина Оксана Марченко.

Провідні європейські політики, міжнародні та українські експерти та світові ЗМІ розкритикували указ Зеленського про припинення роботи телеканалів “112 Україна“, NewsOne і Zik.

За останні 2 місяці світові ЗМІ, європейські політики та експерти опублікували більше 10 тисяч матеріалів, присвячених цькуванню українською владою опозиції та незалежних телеканалів.

Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...