Відстаємо в 10 разів: експерт порівняв темпи вакцинації від COVID-19 в Україні і Європі

Відстаємо в 10 разів: експерт порівняв темпи вакцинації від COVID-19 в Україні і Європі
Автор Марія Петренко в Коронавірус/Новини/Соціальна правда

В Україні за тиждень щеплення проти COVID-19 роблять, в середньому, 0,2% населення. Цей показник приблизно в десять разів менший, ніж у європейських країнах, де щотижня прищеплюють близько 15 млн чоловік, що складає 2% населення.

Loading...

Таку заяву зробив керівник Центру економіки охорони здоров’я Київської школи економіки Юрій Ганіченко, передає УНІАН.

Як розповів експерт, у світі продовжує збільшуватися кількість вакцинованих від COVID-19 людей. Так, за тиждень прищеплюється приблизно 50-60 млн осіб – це трохи менше 1% всього населення в світі.

Лідер за кількістю вакцинованих громадян – Ізраїль, також збільшується кількість щеплених в Великобританії і ОАЕ.

«У Європі Великобританія є лідером за кількістю введених доз на 100 чоловік, до відсотка провакцинованих однієї дозою. Відсоток вакцинованих повністю з кожним тижнем збільшується», – додав Ганіченко.

А в Україні, на сьогоднішній день, вакциновано 1,3% населення, на минулому тижні цей показник становив 1,1%.

«В Україні додається відсоток вакцинованого населення відносно повільно. Якщо ми говоримо про Європу – це в середньому приріст на 2% на тиждень (близько 15 млн чоловік), в Україні – це в десять разів менше – 0,2% за тиждень», – зазначив аналітик.

Ганіченко зазначив, що в Європі швидкість вакцинації стабільно висока. В європейських країнах вже 135 млн осіб отримали хоча б одну дозу вакцини.

«Україна продовжує йти відносно сталими темпами, вони трохи впали … Україна відстає в 23 рази від Великобританії», – додав експерт.

Як ми вже розповідали раніше, Кабмін опублікував Національний план вакцинопрофілактики COVID-19. У документі можна побачити, скільки і яких вакцин Україна планує отримати до 31 грудня 2021 року.

Також стало відомо, що частина вакцин AstraZeneca, яку 23 квітня мають привезти з Південної Кореї, піде на другу дозу для тих, хто раніше вже вакцинувалася препаратом Covishield з Індії – ці препарати є повністю взаємозамінними.

Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...