Карантин послаблять у травні: прогноз НБУ

Карантин послаблять у травні: прогноз НБУ
Автор Романова Марі в Економічна правда/Новини

Національний банк України відновив макропрогноз, він ґрунтується на припущенні, що адаптивний карантин збережеться в першому півріччі 2021 року, але поточні обмеження почнуть послаблювати з травня.

В “інфляційні звіті” Національного банку України говориться , що за базовим сценарієм очікується, що в умовах жорсткого карантину ( “червоні зони”) одночасно будуть перебувати не більше 13 областей, і поступово їх кількість буде скорочуватися. В таких умовах вплив всіх карантинних обмежень, які застосовувались в першому півріччі, на річний ВВП оцінюється в -0,5-0,6 п.п.

Loading...

В НБУ також додали, що всеукраїнський локдаун в січні і карантин “червоних зон” в березні 2021 року негативно позначилися на економічній активності. НБУ оцінює вплив березневих обмежень на річний реальний ВВП в 0,1 п. П. Вплив січневого локдауна оцінювалося в -0,2 п. П.

Як пояснили експерти, в березні жорсткі карантинні обмеження були введені не по всій країні і на неповний місяць – з другої половини березня в червоних зонах знаходилося 10-12 областей та м Київ, сукупна вага яких у ВВП становив 50-60%. Крім того, бізнес і населення пристосувалися до умов карантину, в тому числі завдяки онлайн-торгівлі і послуг доставки.

Карантин послаблять у травні: прогноз НБУ

Як повідомлялося раніше, з квітня українські банки зобов’язані автоматично списувати з рахунків українців борги – на вимогу державних і приватних виконавців. Експерти відзначають, раніше виконавці і банки мали можливість примусово стягувати кошти тільки з «аліментників», в інших випадках рахунки блокувалися, а для зняття грошей необхідний був спеціальний запит в паперовій формі. Тепер вся процедура буде проходити в онлайн-режимі.

Як повідомлялося раніше, зарплати в Україні, незважаючи на карантин через пандемію COVID-19, можуть збільшитися як мінімум на 10%.

 

Джерело: Народна Правда
загрузка...