Лікування COVID-19 може провокувати цукровий діабет: медик озвучив причину

Лікування COVID-19 може провокувати цукровий діабет: медик озвучив причину
Автор Марія Петренко в Коронавірус/Новини/Правда про здоров'я

Люди з цукровим діабетом складніше переносять COVID-19, а крім того в деяких випадках, вірус може спровокувати захворювання.

Loading...

Про це розповів директор Львівського обласного ендокринологічного центру, експерт департаменту охорони здоров’я Львівської ОДА з ендокринології Юрій Вендзилович.

“Найважче захворювання COVID-19 протікає у хворих на цукровий діабет. Статистика це підтверджує, адже найбільше смертей серед ковідних пацієнтів з цукровим діабетом”, – підкреслив медик.

Він підкреслив, що коронавірус небезпечний не тільки для людей, з діагностованим цукровим діабетом, а й для тих, хто раніше не мав такого хронічного захворювання.

“Специфіка лікування, яку вимагає коронавірус, призводить до загострення ендокринних захворювань, тому ті хворі, які виписуються з ковідних лікарень, часто потребують обстеження та подальшого лікування в ендокринних стаціонарах. Так, до нас практично щодня звертаються хворі, які перенесли ковід із загостренням ендокринних захворювань або вперше виявленим цукровим діабетом після перенесеного ковіду», – зазначив Вендзилович.

Тому, хворим з підвищеним рівнем цукру в крові під час лікування COVID-19, після хвороби обов’язково необхідно звернутися до ендокринолога.

«Для хворих на цукровий діабет дуже важлива вакцинація. Адже навіть захворівши будучи вакцинованим, людина з цукровим діабетом значно легше перенесе захворювання», – зазначають медики.

Нагадаємо, діабет – це захворювання, пов’язане з підвищеним рівнем глюкози в крові. Результатом його може стати пошкодження очей, нирок і нервів. Ми розповідали про рідкісні перші симптоми цього захворювання.

Також ми вже розповідали, що COVID-19 смертельно небезпечний для людей з діабетом і серцево-судинними захворюваннями. У таких хворих в організмі спостерігається підвищений рівень холестерину і коронавірус SARS-CoV-2 «чіпляється» за молекули речовини, використовуючи їх як таксі.

Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...