Дата кінця холодів вже відома, в Україні буде сильна спека – синоптик

Леонід Горбань про те, коли прийде потепління і якою буде погода на Великдень і травневі свята

Дата кінця холодів вже відома, в Україні буде сильна спека – синоптик
Автор Желізняк Олександр в Новини/Соціальна правда

Про те, коли потеплішає, чи піде дощ на Великдень і в якому місяці в Україну прийде справжня літня спека, а температури перевищать норму, НАРОДНОЇ ПРАВДИ розповів народний синоптик Леонід Горбань.

Звідки заморозки?

Розрахунки завжди показують, що за два тижні до Великодня (в цьому році припадає на 2 травня, – НП) завжди приходить ось така холодна хвиля з півночі, це закономірність. Я прогнозував заморозки на період з 12 по 15 квітня. Найхолодніша ніч буде саме сьогодні. Завтра цей холодний північно-західний циклон вже закінчується.

Читайте також: Справжнє тепло близько, а навесні буде майже 30 градусів – синоптик

Холодна погода протримається ще два дні, а потім почнеться період більш стійкою і сухої погоди. Температура підніметься на 5-7 градусів і буде триматися на рівні 15-19 градусів. Перед самою Пасхою буде доходити до 19-21 градусів тепла, приблизно така ж погода буде і на саме свято. У ніч на Великдень і в першій половині дня буде тепло і сухо, у другій половині дня можливий дощ.

Погоду в день виборів визначить вітер

У Вербну неділю розрахунок показує від 18 до 22 градусів тепла, без опадів. Також я завжди прораховую, звідки буде вітер. На Вербну неділю прораховується східний. Що це означає? Це теплий суховій, який йде з Середньої Азії. А ось якби вітер дув із заходу, то Вербна неділя була б більш дощової. А так вона буде вітряна, але суха.

Три хвилі похолодання

У перших числах травня очікується 19-21 градус тепла, але 2 травня є ймовірність дощу. Згідно з розрахунками, зниження температури після Пасхи припадає на 9-й, 17-й і 33-й дні. При пізньої Великодня найхолоднішою хвилею є перша, тобто та, яка через півтора тижні. Виходить, що в цьому році вона потрапляє на 6 травня. Але надовго вона не затримається.

літнє тепло

Після хвилі похолодання на 6-7 травня знову прийде тепло. Температура відразу злетить до більш, ніж 20 градусів. Червень буде теплим, до 11-12 числа потрапляють два періоди з дощами: на 2 і 7 червня. А вся середина червня – без дощів і дуже спекотна. Трошки не властиво для червня, температура буде доходити до 29-32 градусів. У липні температури також будуть досить високими.

Джерело: Народна Правда