Тільки одна людина від сім’ї: в МОЗ озвучили рекомендації для церков на Великдень

Тільки одна людина від сім’ї: в МОЗ озвучили рекомендації для церков на Великдень
Автор Желізняк Олександр в Карантин в Україні/Коронавірус/Новини

Карантин на Великдень підсилювати не будуть, але міністерство охорони здоров’я підготувало для церков і їх прихожан рекомендації, які дозволять знизити ризик зараження коронавірусом.

Про це в ході брифінгу повідомив головний санлікар України Віктор Ляшко.

У числі рекомендацій заохочення тих, хто хоче відвідати їх онлайн. Окремо Ляшко порекомендував літнім людям, людям з хронічними захворюваннями не відвідувати храми, освятивши святкову корзину на свіжому повітрі. Крім того, українцям рекомендується утриматися від святкових відвідувань родичів і друзів.

Повний список рекомендацій для церков на Великдень-2021:

заохочувати онлайн-богослужіння,
збільшити кількість сесій благословення і зменшити їх тривалість,
зафіксувати вхідні двері храмів у відкритому стані,
встановити обмеження на відвідування служби перед благословенням всередині храмів і забезпечити дотримання дистанції між парафіянами на вулиці не менше 1,5 м,
рекомендувати відвідувати обряд благословення і освячення їжі тільки 1 особі з сім’ї.

Як раніше повідомив міністр Кабінету міністрів України Олег Немчінов, карантин в Україні можуть продовжити і після 30 червня.

Раніше експерти попередили, Україна не буде країною, яка швидко переможе COVID-19. В країні будуть вводити один карантин за іншим, поки лікарі не вакцинують більшу половину населення. Вакцинація – найефективніший спосіб стримати захворюваність. Поки що в Україні вакциновано трохи більше 1% населення однієї дозою вакцини, а двома дозами всього 5 осіб. Розгорнути масштабну вакцинацію в Україні нереально, адже вакцину в Україну поставляють маленькими партіями і хаотично.

 

Джерело: Народна Правда