Закон про систему пенсійних накопичень в Україні: як він буде працювати

Закон про систему пенсійних накопичень в Україні: як він буде працювати
Автор Марія Петренко в Новини/Соціальна правда

Міністерство соціальної політики презентувало законопроекти про введення загальнообов’язкової накопичувальної пенсійної системи.

Loading...

Подробиці опубліковані на урядовому порталі.

Нові документи розширюють охоплення системою пенсійних накопичень людей з незахищених категорій та зменшують гендерний розрив у розмірі пенсій, включають в число учасників системи людей, які доглядають за непрацездатними родичами, є батьками-вихователями дитячих будинків сімейного типу, патронатного вихователя.

Відзначається, що оновлену систему накопичень хочуть ввести без підвищення навантаження на бізнес і людей, а за рахунок зменшення розміру єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування та зменшення ставки податку з доходів фізичних осіб.

Документи пропонують українцям можливість управляти своїми пенсійними накопиченнями через “єдине вікно” з множинними точками доступу. Громадянин зможе вибирати авторизований пенсійний фонд, змінювати його, отримувати інформацію про стан свого рахунку і здійснені операції.

“Надавати і отримувати іншу інформацію з використанням телекомунікаційних мереж через будь-який пристрій, в тому числі шляхом інтеграції Єдиного соціального реєстру з Єдиним державним веб-порталом електронних послуг “Дія”, або при особистому зверненні до адміністратора Єдиного соціального реєстру або відповідного авторизованого фонду”, – вказано в документі.

Громадяни України повинні отримати право без обмежень в будь-який момент переводити свої накопичення з одного авторизованого суб’єкта в інший.

Також, пропонується визначити основним видом виплат в системі накопичень довічну виплату в розмірі не менше одного прожиткового мінімуму.

Передбачено право громадянина самостійно вибирати вид виплати (довічна, одноразова, на певний термін) на суму, що перевищує необхідну для виплати довічної пенсії в розмірі прожиткового мінімуму.

Як ми вже розповідали раніше, пенсіі суддів в Україні з 1 січня 2021 року збільшили ще на 9,4 тисячі гривень, в середньому вони отримують 77,3 тисяч. Одночасно з цим військовим виплати за цей же період підвищили всього на 67 гривень – до 5,65 тисяч.

Також нагадуємо, в Україні 45% тих, хто досяг 60-річчя, вже через шість років змушені працювати до 63 або 65 років. Це станеться через посилення вимог до стажу.

Джерело: Народна Правда
загрузка...