Лазарева субота 2021: історія та традиції свята

У цей день православна церква згадує чудо воскресіння Христом праведного Лазаря

Лазарева субота 2021: історія та традиції свята
Автор Романова Марі в Новини/Соціальна правда

24 квітня у православних християн буде Лазарева субота — субота перед Вербною неділею, субота шостого тижня Великого посту.

НАРОДНА ПРАВДА нагадує, що дата свята унікальна для кожного року. У 2021 році Лазарева субота випадає на 24 квітня.

Loading...

Лазарева субота – історія

У цей день православна церква згадує чудо воскресіння Христом праведного Лазаря.

Святий Лазар був братом Марфи і Марії, жив з сестрами неподалік від Єрусалиму, в селищі Віфанія.

Христос часто відвідував їх будинок, а Лазаря називав своїм другом. Одного разу Лазар захворів, і коли звістка про це дійшла до Христа, Він сказав: «Ця хвороба не до смерті, але до слави Божої, так прославиться через неї Син Божий».

Лазар помер за чотири дні до приходу Ісуса у Віфанію. Почувши про смерть Лазаря, Ісус велів забрати камінь від печери, в якій поховали праведника, і звернувся до нього: «Лазарю! Іди геть». Померлий воскрес і вийшов з похоронної печери.

Звістка про чудо швидко рознеслася по Іудеї. І коли наступного дня Христос в’їхав до Єрусалиму, люди зустрічали його як царя – встеляли його шлях власним одягом і пальмовими гілками. Святий Лазар після свого воскресіння прожив ще 30 років, був єпископом на Кіпрі і проповідував християнство.

Вербна неділя: вітання та красиві листівки

Зазначимо, церква шанує воскресіння Лазаря як одне з найбільш важливих, знакових чудес, здійснених Ісусом Христом за час його земного шляху. Це символ того, що Господеві підвладні і життя, і смерть людини, і надія на прийдешнє воскресіння всіх померлих, хто вірував у Христа і виконував Його заповіді.

Лазарева субота – традиції

У суботу Лазаря, напередодні Вербної неділі, християни приносять із собою на службу в церкву гілки верби, щоб священик освятив їх. Після цими гілками шльопають всю родину, друзів, і навіть простих перехожих, бажаючи здоров’я і благополуччя.

Церковний календар 2021: які релігійні свята відзначають у квітні

Також у цей день прийнято вітати  один одного. Наші предки – молодь, особливо дівчата, в цей день збиралися і ходили по домівках робити «лазарі» — співати пісні. У подяку господарі давали їм сирі яйця, рідше дрібні гроші.

Лазарева субота – це час, який присвячують читанню святого Письма, думкам про смерть і рай, про власне життя і можливе переродження.

Джерело: Народна Правда
загрузка...