Іран три дні приховував причину катастрофи українського літака МАУ

Іран три дні приховував причину катастрофи українського літака МАУ
Автор Желізняк Олександр в Новини/Соціальна правда

Іран знав і три дні приховував причину катастрофи українського літака МАУ. Таку заяву зробив міністр закордонних справ Ірану Мохаммад Джавад Заріф.

Про це пише The New York Times. Видання повідомляє про те, що Заріф зробив відповідну заяву в бесіді з журналістом Саїдом Лейлазом “не для публікації”.

З його слів, він нібито не грає особливої ролі в уряді Ірану, оскільки позиція МЗС і заяви залежать виключно від верховного лідера і Корпусу вартових ісламської революції.

Розповідаючи про збитий український літак, він говорив, що в КВІР знали, що Boeing був збитий двома ракетами класу “земля-повітря”.

За його словами, військове керівництво Ірану вимагало від нього опублікувати пост в Twitter про те, що інформація про атаку ракетами не відповідає дійсності. Він також згадав, що просив сказати йому правду про те, чи правда іранська ракета потрапила в український літак.

Нагадаємо, рік тому, 8 січня, літак рейсу PS752 Міжнародних авіаліній України був збитий двома іранськими військовими ракетами класу «земля-повітря» поблизу Тегерана . В результаті загинули 176 осіб, серед яких 11 українців. Розслідування досі не завершено. За версією Ірану, катастрофа пасажирського літака сталося через «людської чинника». Комплекс ППО ні перенастроєний після того, як його переміщували. Тому оператор ідентифікував літак як ворожу ціль, яка рухалася в бік Тегерана. Іранська сторона заявляє, що не отримала відповіді від координаційного центру, і тому військові запустили ракети по літаку. При цьому борт МАУ вилітав з міського аеропорту, а не навпаки. 22 грудня Іран офіційно заявив , що український літак «Міжнародних авіаліній України» був вражений зенітною ракетою через людську помилку.

Напередодні першої річниці трагедії Україна, Афганістан, Великобританія, Канада і Швеція зробили спільну заяву . У неї говориться, що Іран притягнуть до відповідальності за катастрофу літака МАУ – Тегеран повинен надати повне пояснення своїх дій, в результаті яких був збитий український літак.

Канадський уряд і органи безпеки вивчають аудіозапис, на якій міністр закордонних справ Ірану (можливо) обговорює можливість того, що знищення рейсу PS752 було навмисним актом.

Джерело: Народна Правда