До України наближається індійський штам COVID-19 – епідеміолог

До України наближається індійський штам COVID-19 – епідеміолог
Автор Желізняк Олександр в Коронавірус/Новини/Соціальна правда

Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) попередила про погіршення ситуації з поширенням і захворюваністю COVID-19 в азіатсько-тихоокеанському регіоні – індійський штам коронавірусу вже фіксується в країнах Європи.

Loading...

Як розповіла епідеміолог, завідувач кафедри епідеміології Львівського НМУ ім. Данила Галицького Наталія Виноград, це означає, що він вже наближається і до України, передає “Укрінформ“.

“Спочатку на новий штам, індійський, ніхто особливо не звернув уваги, здавалося, що по тим мутаціями воно не прописується, що буде зміна клінічної картини або параметрів. На жаль, тривога ще в тому, що цей варіант реєструється в багатьох європейських країнах. Я звертаю увагу на європейський континент, тому що Україна тут. Він поруч з нами, в Чехії, в семи європейських країнах вже його підтвердили”, – розповіла експерт.

На даний момент, в Індії, Непалі, на Шрі-Ланці, в країнах південно-східної Азії спостерігається суттєва зміна епідемічної ситуації з дуже високими показниками захворюваності та летальності від COVID-19.

“Остання в порівнянні з попереднім тижнем зросла на 90%. Це найбільше зростання, який мала територія за весь час, як і тенденція щодо підвищення рівня захворюваності – на 67%”, – сказала Виноград.

Епідеміолог зазначила, що серед ризиків поширення нового штаму – міграція населення, зокрема студентів з Індії, а також туристичний потік в цю частину світу, який досы триває.

Раніше ми вже розповідали про симптоми індійського штаму COVID-19.

Також нагадуємо, південноафриканський штам, який вже зареєстрували в Україні, так само як і британський, більш агресивний і набагато заразніший.

Джерело: Народна Правда