Коли чекати нового сплеску COVID-19 в Україні: експерт озвучив терміни

Коли чекати нового сплеску COVID-19 в Україні: експерт озвучив терміни
Автор Марія Петренко в Коронавірус/Новини

Влада України не плануює посилювати карантин на Великдень і травневі свята, однак ці дні можуть стати поштовхом до нового спалаху COVID-19.

Loading...

Таку думку озвучив співзасновник Українського центру охорони здоров’я, колишній заступник міністра охорони здоров’я Павло Ковтонюк, передає Апостроф.

“Якби люди розуміли, і тільки вони могли б вирішувати цю ситуацію, то всі б просто носили маски. У нас би давно вже не було коронавірусу, так як носіння масок і дотримання дистанції усіма людьми просто його елімінує з популяції”, – підкреслив Ковтонюк.

За його словами, відразу після свят люди не відчують спалаху ковіду. Результат “проявить” себе приблизно через місяць. У цьому контексті він навів у приклад зимові свята, коли працювали гірськолижні курорти.

“Через місяць після цього в західних областях почалася нова хвиля. Після 8 березня теж був спалах. Ми аналізували дані: дуже чітко видно спалах захворюваності майже по всім областям. Те ж буде після Пасхи”, – сказав експерт.

Він нагадав, що все залежить від уряду.

“Якщо воно вибере метою стримувати поширення на ранніх етапах, то треба вводити обмеження на Великдень. Якщо уряд вирішить, що нехай люди йдуть на Великдень до церкви, а ми потім будемо намагатися через виявлення і додаткові ліжко-місця боротися з наслідками цих спалахів, тоді воно цих обмежень вводити не буде”, – пояснив екс-заступник міністра.

Як ми вже розповідали раніше, Київ може покинути червону “зону” карантину вже до кінця цього тижня, оскільки, за станом на вчора були дотримані всі критерії для пом’якшення обмежень.

Тим часом, в Україні зростає смертність від COVID-19. Якщо на початку 2021 року, за даними Міністерства охорони здоров’я, відсоток летальних випадків становив 1,76% з усіх хворих, то сьогодні вже 2,04%.

Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...