Посівний календар на травень 2021: що і коли саджати

В посівному календарі є дати, коли працювати в городі і саду строго заборонено

Посівний календар на травень 2021: що і коли саджати
Автор Желізняк Олександр в Новини/Соціальна правда

Незважаючи на те, що вся життя українців прикута до будинків з-за епідемії коронавірусу, однак про майбутній урожай теж треба подбати. Допоможе в цьому посівний календар на травень 2021, який вкаже сприятливі дні для роботи в городі.
Про це повідомляє НАРОДНА ПРАВДА.

Якщо вибрати для посадки овочів городніх культур конкретні дні місяця, можна домогтися щедрого врожаю — фази Місяця будуть сприяти ефективному зростанню. В інші дні можна висаджувати культури, але рослини можуть гірше розвиватися. Не можна садити тільки в заборонені дні.

Loading...

Науково доведено, що Місяць впливає на багато процесів, які відбуваються на Землі. Вся справа в положенні супутника відносно планети, яке ще називають фазою. В залежності від розташування, Місяць змінює магнітне поле. В результаті на Землі чергуються припливи і відливи, збільшується або знижується тиск повітря, змінюється погода і рух повітряних потоків.

Основні фази Місяця визначають за її освітленості. Сама по собі Місяць не світиться, а лише відбиває світло Сонця. Часом її добре видно на нічному небі, а часом вона повністю ховається в тіні Землі. Всього виділяють вісім місячних фаз:

Молодик — практично не видно на небосхилі.

Молодий місяць — з’являється на небі у вигляді тонкого серпа.

Перша чверть — видно половина Місяця.

Зростаюча Місяць — період, поки нічне світило не пвиявиться повністю.

Повний місяць — цілком видно на небосхилі.

Щербатий Місяць — з кожним днем природний супутник все сильніше йде в тінь.

Остання чверть — освітлена половина Місяця.

Посівний календар на травень 2021: що і коли саджати
Використовувати місячний посівний календар на травень 2020 дуже просто. Будь-якій людині, який займається рослинами, досить подивитися, якого числа що можна і не можна робити – таким чином можна без праці спланувати всі необхідні роботи в полі, саду чи городі. Не потрібно самостійно дізнаватися, як буде фаза Місяця і як вона впливає на ті чи інші сільськогосподарські культури. Орієнтуватися допоможе проста таблиця для городника і фермера, яку краще роздрукувати і повісити поряд з календарем.

Місячний посівний календар на травень 2021 по датах

1 травня Не можна садити і пересаджувати садово-городні культури, але це сприятливий час, щоб посадити кущі і дерева, скосити траву для уповільнення її росту. Можна мульчувати, полоти, приймати заходи проти шкідників і можливих заморозків.

2 травня. Не варто садити фруктові дерева, овочі, будь-які сорти на насіння. А ось декоративні рослини, які не плодоносять, будуть рости добре. Дуже сприятливий день для посадки шипшини, жимолості, витких квітів. Можна скосити траву, щоб зростала повільніше.

3 травня Рекомендації такі ж, як і на 2 травня. Крім того, можна садити кореневі овочі.

4 травня Ідеальний момент, щоб посадити квіти і фруктові дерева кісточкових сортів, закладки бульб і насіння на зберігання. Можна косити траву і поливати землю, обрізати квіти, підв’язувати і удобрювати кімнатні рослини. Гарний час, щоб посадити кабачки, огірки, квасоля, горох, розсаду капусти, цибуля для зелені, гарбуз.

5 травня Ті ж рекомендації, що і на попередній день, за винятком посадки гарбуза. Замість неї краще садити баштанні рослини: (кавун, диня) .

6 травня Можна садити капусту, огірки, перець, помідори, гарбуз, картоплю, кабачки, прищепити культури, внести добрива, полити, витравити шкідників, розпушити грунт. Не варто ділити рослини з корінням, висаджувати дерева. Але найкраще не турбувати сад і город, адже на наступний день почнеться повний місяць.

7 травня У зв’язку з повним місяцем не рекомендується нічого садити і обробляти.

8 травня Відразу після повного місяця не варто нічого садити, але можна прополоти бур’яни і підстригти газон.

9 травня Можна почати посівні роботи, а саме: посадити редис, ріпу, картоплю, позалицятися за суницею.

10 травня Рекомендується посадити редис, брукву, ріпу, картоплю, а також декоративні квіти, особливо троянди. Сприятливий день для розпушення, удобрення ґрунту, обрізки і щеплення дерев.

11 травня Можна садити картоплю, редис, ріпу, брукву, цибуля на зелень, горох, квасоля, гарбуз, солодкий перець, часник, а також розпушувати і удобрювати землю, доглядати за деревами. Не варто пересаджувати квіти.

12 травня Зберігаються рекомендації 11 травня, можна садити декоративні квіткові рослини.

13 травня Краще нічого не садити. Замість цього варто скосити траву, прополоти і прорідити грядки, обприскати і окур рослини, підстригти дерева і кущі, присвятити день прищипыванию або мульчування.

14 травня Місяць в останній чверті. Рекомендується розпушення, обприскування, обкурювання, прополка, мульчування, розпушення, боротьба з шкідниками. Посадку всіх рослин слід відкласти.

15 травня Хороший день, щоб посадити селеру, редьку, цибулинні рослини, гарбуз, огірки, суницю, малину. Можна садити розсаду перців всіх сортів, капусти, баклажанів, помідорів. Варто також прищепити дерева та ягідні кущі, прокультивувати, полити і удобрити землю.

16 травня Рекомендується посадити редьку, картоплю, селеру, цибулю, розсаду томатів, капусти, перцю, баклажанів, насіння буряків, цибулинні культури, Можна щепити дерева та ягідні кущі, вносити добрива, поливати.

17 травня Слід посадити цибулинні культури, редис, селера. Можна перенести овочеві рослини з теплиць на відкриті грядки. Ідеальний момент, щоб полити, прокультивувати або удобрити грунт, прищепити дерева і кущі, в першу чергу – ягідні.

18 травня Не рекомендується сіяти і садити. Краще приділити час обрізки дерев і кущів, підготовку до посіву, боротьби зі шкідниками, прополюванні, мульчування, розпушуванню, введення засобів проти хвороб, закладання компосту.

19 травня Краще утриматися від посадки. Можна підстригти газон, обробити рослини від хвороб, внести підгодівлю, розпушити грунт.

20 травня Сприятливий час для посадки в грунт коренеплодів, цибулин і бульбових сортів рослин, багаторічних квітів. Можна підстригти дерева і кущі.

21 травня Варто посіяти насіння однорічних рослин, червону квасолю, декоративні гарбузи, можна посадити коренеплоди, цибулини, бульбові.

22 травня Настає молодик, тому не варто нічого садити або яким-небудь чином обробляти землю.

23 травня Рекомендуємо посадити бобові і в’юнкі рослини, такі як виноград або плететься троянда. Хороший момент, щоб зрізати зайві пагони, прополоти грядки, підготувати ділянку для посадки, провести мульчування, обприскати і окур від шкідників.

24 травня Настав час саджати боби і в’юнкі рослини, видаляти зайві пагони, мульчувати, боротися з шкідниками і хворобами. Можна пересадити суницю і посіяти петрушку.

25 травня Сприятливий день для посадки та пересадки практично всіх рослин, особливо кавунів, бобових, баклажанів, кабачків, патисонів, огірків. Краще віддати перевагу низькорослих рослин, бо в майбутньому стебло буде не дуже міцним. Добре приживеться розсада квітів і капусти.

26 травня Теж гарний час для посадки низькорослих рослин, а от з високорослими краще почекати. Рекомендується посадити розсаду низьких сортів помідорів, перцю, капусти, баклажанів, посіяти огірки, кабачки і бобові.

27 травня Місяць несприятливо впливає на висаджені садово-городні культури. Зате можна посадити дерева або кущі, скосити траву для уповільнення зростання, зайнятися мульчуванням і боротьбою з шкідниками. Землю слід розпушити, прибрати бур’яни і підготуватися до заморозків, якщо про них попереджає прогноз погоди.

28 травня В цей день ризиковано садити овочі і квіти, краще зайнятися чагарниками і деревами: посадити, сформувати крони, обприскати від шкідників і хвороб. На городі можна прорідити сходи.

29 травня Поганий день для посадок будь-яких садово-городніх культур. Зате можна посіяти теплолюбні трави, такі як розмарин, майоран
і базилік, але ділянку потрібно на час накрити.

30 травня Несприятливий час для посадки як насіння, так і розсади, зате вдале – для декоративних рослин і чагарників (жимолость або шипшина). У цей період добре приживаються кучеряве види. Рекомендується обробити вже посаджену суницю. ая, неділя. Посадковий календар не радить садити овочі, фруктові або ягідні дерева. Краще скосити траву, щоб повільніше зростала, розділити і пересадити багаторічні рослини.

31 травня Посадковий календар не радить садити овочі, фруктові або ягідні дерева. Краще скосити траву, щоб повільніше зростала, розділити і пересадити багаторічні рослини.

Нагадаємо, раніше відомий український астролог Влад Росс розповів, як зірки радять українцям боротися з коронавірусом, а також передбачив закінчення епідемії.

Джерело: Народна Правда
загрузка...