Річний тариф “Нафтогазу”: скільки українці платитимуть за газ з травня

Річний тариф “Нафтогазу”: скільки українці платитимуть за газ з травня
Автор Желізняк Олександр в Економічна правда/Новини

Річні тарифи на газ для населення оприлюднені. Нові ціни почнуть діяти з 1 травня 2021 року і, в порівнянні з рівнем початку року, складуть в середньому 8 гривень за кубометр.

Про це йдеться в матеріалі “РБК-Україна”.

“Нафтогаз” встановив річний тариф на рівні 7,96 гривень за кубометр. При цьому в тих регіонах, де “Нафтогаз” є постачальником останньої надії, він встановив ціну на рівні 9,57 гривень за кубометр.

При цьому відразу декілька постачальників газу встановили тариф нижче, ніж у “Нафтогазу”: “Евод Терейд” КП “Луцькводоканал” – 7,88 гривень за кубометр, “Черкаси Газсбит” – 7,89 гривень за кубометр, і “Умань Газсбит” – 7,89 гривень за кубометр.

Компанії “Волинь Електросбит” і “Закарпаття Енергозбут” встановили ціну 7,98 гривень.

Крім того, компанія “ЙЕ Енергія” встановила ціну на рівні 7,99 гривень за кубометр, що на 1 гривню дорожче, ніж на початку року (6,99 гривень). Місячний тариф на травень на рівні 7,99 гривень за кубометр встановили і 16 компаній, які працюють під загальним брендом “Твій Газсбит” ( “Вінниця Газсбит”, “Волинь Газсбит”, “Дніпропетровськ Газсбит”, “Закарпат Газсбит”, “Запорож Газсбит “,” Івано-Франківськ Газсбит “,” Житомир Газсбит “,” Кіевобл Газсбит “,” Львів Газсбит “,” Миколаїв Газсбит “,” Рівне Газсбит “,” Суми Газсбит “,” Харків Газсбит “,” Хмельницьк Газсбит “,” Чернівці Газсбит “,” Чернігів Газсбит “).

“Прикарпат Енерго Трейд” пропонує річний тариф на рівні 8,60 гривень, “Одесагаз Поставки” – 9,20 гривень, “Тернопіль облгаз”, – 9,89 гривень, ДП “Газпостач” ТОВ “Тернопільміськгаз” – 9,90 гривень, “Полтава Газсбит” – 9,99 гривень.

Крім того, компанії “Донецькі енергетичні послуги”, “Київські енергетичні послуги”, “Дніпропетровські енергетичні послуги” (YASNO) продають газ по 10,50 гривень. Компанія “Шепетівкагаз” пропонує річний тариф на рівні 10,20 гривень, “ЕРУ Трейдинг” – 10,50 гривень, “Азовгаз” – 12,90 гривень.

Найвищий тариф встановили “Житомирська обласна енергопостачальна компанія”, “Чернівецька обласна енергопостачальна компанія” і “Херсонська обласна енергопостачальна компанія” – 13,50 гривень за кубометр.

Нагадаємо, базова річне пропозиція буде діяти з 1 травня по 30 квітня наступного року. Постачальник не має права протягом періоду збільшувати ціну газу. Споживача автоматично переведуть на тариф чинного постачальника. Новий контракт укладається тільки при переході до іншого постачальника.

У разі зміни споживачем базової річної пропозиції постачальника на іншу комерційну пропозицію цього постачальника або зміни постачальника протягом терміну дії однієї річної базової пропозиції (з 1 травня по 30 квітня), постачальник має право відмовити повторно поставляти покупцеві природний газ в рамках базової річної пропозиції в поточному році (з 1 травня по 30 квітня).

Нагадаємо, раніше президент асоціації «Надрокористувачі України» Роман Сторожев заявляв , що тарифи на газ в Україні з 1 травня будуть річними. Через ситуацію на європейських ринках, вартість одного кубометра може підскочити з близько 7 до 12 гривень.

Напередодні і інші експерти говорили, що через річні тарифи українці будуть переплачувати за газ.

Джерело: Народна Правда