Страсний тиждень – священик про те, що не можна робити і як правильно поститися

Священик про те, що таке Страсний тиждень і як правильно поститися

Страсний тиждень – священик про те, що не можна робити і як правильно поститися
Автор Желізняк Олександр в Новини/Соціальна правда

Про те, що означає Страсний тиждень, який в українських християн східного обряду розпочинається 26 квітня, після Вербної неділі, та триватиме до Великодня (2 травня), і якими є правила посту в цей період, НАРОДНІЙ ПРАВДІ розповів старший викладач кафедри богослів’я та філософії Київської православної богословської академії, кандидат наук із богослів’я, диякон Православної Церкви України Михайло Омельян.

Страсний тиждень: історія і традиції

Страсний тиждень носить таку назву через те, що згадуються страждання Господа нашого Ісуса Христа. Упродовж цього тижня ми за Богослужінням чутимемо всі ці моменти, які довелося перетерпіти Господу. Наприклад, якщо ми відвідаємо богослужіння Великого понеділка (дні тижня в цей час називаються Великими), то почуємо, що Церква згадує старозавітного патріарха Йосифа, якого брати продали в Єгипет. Так Церква готує людину й показує їй прообраз зрадженого Христа.

У вівторок Страсного тижня віряни говорять про те, як Ісус Христос навчав у Єрусалимському храмі, як Його називали пророком. Середа – це момент, коли Ісуса Христа хочуть віддати на страждання й смерть, говориться про те, як його готові зрадити.

Піст у Страсний тиждень

Впродовж усіх днів тижня віряни на знак того, що вони є християнами, суворо постують. Тобто очищуються як духовно, так і тілесно, адже тілесний піст завжди поєднаний з духовним. Якщо дотримуватися лише тілесного посту, то це буде називатися вже дієтою. Якби піст полягав лише в зовнішньому, то всіх моделей можна було би назвати великопосницями. Але насправді це не так, тому що зміст у духовному: примиритися з ближнім, утримуватися від сварок, боротися з власними пристрастями.

Щодо фізичного посту в Страсний тиждень, то християни практично не споживають їжі, а якщо споживають, то дуже скромну. Так само вони утримуються від розваг, музики, тобто від того, що може ними володіти, від пристрасті. Таким чином людина показує, що вона – господар себе і вища за пристрасті, які є в світі. Завдяки цьому людина зможе зустріти справжню Пасху, яка є Христос.

 

Джерело: Народна Правда