ТОП-5 оригінальних способів виготовлення великодніх писанок

ТОП-5 оригінальних способів виготовлення великодніх писанок
Автор Желізняк Олександр в Новини/Соціальна правда

За допомогою кольорових серветок, клею, воску та яскравого лушпіння та шкірок від овочів можна зробити оригінальні великодні писанки.

НАРОДНА ПРАВДА із посиланням на Gazeta.ua розповідає про найпростіші та найоригінальніші способи виготовлення пасхальних яєць.

Писанки воском з малюнками восьми і більше кольорами можна отримати, багаторазово опускаючи яйця у фарбу. Для цього треба взяти декілька склянок та наповнити їх барвником. Починати треба з найсвітлішого кольору. Нанесіть воском малюнок та просушіть яйце. Після цього опустіть у склянку з новим забарвленням. Процедуру повторити з кожним кольором. Коли фарбування завершене – обережно зняти віск та натерти писанку олією для блиску.

Кумедних зайченят та портрети можна намалювати чорним гелем, але це вимагає здібностей. Роботу можна спростити, якщо нанести малюнок на папір, а потім прикласти його до яйця та протерти вологою ганчіркою. Зверху яйце треба покрити прозорим лаком для нігтів – так фарба не зітреться.

Можна зробити “золоті” писанки. Спочатку треба нанести на яйці акрилову кольорову фарбу світлих відтінків. Після цього клеєм нанести візерунок. Яйце загорнути у золотий листок, подібний на фольгу та залишити на декілька хвилин. Коли знімете фольгу – на місці клею залишиться золотий візерунок.

За допомогою серветок з малюнками можна зробити писанки у стилі декупаж. Спочатку з серветок треба вирізати квіти та інші малюнки. Після цього зняти з них нижній шар. Яйце покрити клеєм. Прикласти візерунок та розправити пальцями, після чого покрити другим шаром клею і залишити до висихання.

Натуральними барвниками для великодніх яєць є чорниця, шпинат, цибулиння, сік моркви чи гарбуза, буряк, червона капуста, куркума та лушпиння грецького горіха.

Нагадаємо, раніше ми розповідали, що цьогорічний великодній кошик в Україні коштуватиме 660 гривень. Найдешевше він обійдеться мешканцям Тернопільщини, а от найбільше за традиційний набір продуктів до свята доведеться викласти киянам.

 

Джерело: Народна Правда