У ТКГ уперше взяли за основу пропозиції України щодо Донбасу

У ТКГ уперше взяли за основу пропозиції України щодо Донбасу
Автор Романова Марі в Новини/Політична правда

На засіданні Тристоронньої контактної групи взяли за основу пропозиції України по Донбасу.

Loading...

Про це в ефірі телеканалу “ДОМ” заявив глава української делегації в ТКГ Леонід Кравчук.

За його словами, нові пропозиції щодо посилення контролю над дотриманням режиму припинення вогню на Донбасі можуть бути затверджені 28 квітня:

“Я запропонував документ, там сім пунктів доповнень до того механізму, який вже задіяний з липня 2020 року. Передав його послу від ОБСЄ в ТКГ пані Хайді Грау. На останньому засіданні ТКГ наш документ, пропозиції ОРДЛО і пропозиції Росії були взяті до обговорення. І , як мені відомо, український документ був прийнятий за основу. Це вперше. І навіть керівник ТКГ, посол від ОБСЄ сказала, що це історична подія”.

Він також додав, що пропозиції України стосувалися 3 напрямків:

  • посилення контролю над дотриманням режиму припинення вогню, в тому числі, за допомогою місії ОБСЄ;
  • введення санкцій – покарання тих, хто порушив режим тиші;
  • в разі порушення режиму тиші будь-яка сторона може вимагати зібрати негайно робочу групу, щоб обговорити і прийняти заходи.

Як раніше заявила українська сторона спільного центру з контролю і координації, куратори бойовиків на Донбасі усіма силами намагаються домогтися ескалації конфлікту, проросійські найманці збільшують кількість провокацій по відношенню до українських військових.

Як повідомлялося раніше, з початку перемир’я на Донбасі, яке оголосили в липні 2020 року, Збройні сили України втратили 93 воїна.

З початку 2021 року на окупованому Донбасі сім мирних жителів загинули , а ще десять були поранені. У 2020 році загинули 18 мирних жителів, поранено – 89.

 

Джерело: Народна Правда
загрузка...