Великий понеділок: історія та що не можна робити в цей день

Сьогодні починається Страсний тиждень і християни відзначають Великий понеділок

Великий понеділок: історія та що не можна робити в цей день
Автор Романова Марі в Новини/Соціальна правда

26 квітня православні відзначають не тільки День Святого Іпатія Чудотворця, сьогодні починається Страсний тиждень і християни відзначають Великий понеділок (останній понеділок перед Великоднем).

Loading...

Як передає НАРОДНА ПРАВДА, Великий понеділок присвячується оповідання з Євангеліє, в якому йдеться, що Син Божий прокляв сухе чисте фігове дерево (інжир). Він порівняв рослину з душею, якій чужі покаяння, віра і молитва. Така душа, як і подібне дерево, не здатна народити духовні плоди.

Великий понеділок також присвячений спогадам про Йосипа, сина Якова. Його продали в рабство власні брати за 20 срібняків. Про Йосипа розповідається в Старому Завіті. Йосип – прообраз Ісуса, якого всього за 30 срібняків зрадив його власний учень Юда.

Великий понеділок: історія та що не можна робити в цей день

У Великий понеділок у храмах проводять богослужіння, і починаються вони з Утрені. Вона з’єднується з Годинником, і в цей час читають Євангеліє. Після – починається Вечірня з літургією Передосвячених Дарів. Ввечері роблять Велике Повечір’я.

У Великий понеділок люди починають масштабну підготовку до Великодня. У будинку проводиться генеральне прибирання: люди викидають непотріб, роздають старі речі, фарбують, чистять, ремонтують.

За церковними правилами, у Великий понеділок суворо заборонено лаятися, лихословити, думати про погане. Також заборонено танцювати і співати.

Нагадаємо, Великий пост в цьому році закінчується 1 травня. Великодній тиждень, що є останнім тижнем посту, називають страсним. В даний період вимоги до раціону харчування є строгими. Варто відмовитися від м’яса, яєць, риби, молочних продуктів, макаронів, шоколаду, білого хліба, а також прянощів і алкоголю.

 

Джерело: Народна Правда