Медики назвали групи людей, яким не страшний коронавірус

Медики назвали групи людей, яким не страшний коронавірус
Автор Марія Петренко в Коронавірус/Новини/Соціальна правда

Імунолог Микола Крючков заявив, що є 3 типи людей, які з більшою ймовірністю не захворіють коронавірусною інфекцією (COVID-19).

Про це він розповів в інтерв’ю «КП в Україні«.

Loading...

За його словами, найбільшу ймовірність не захворіти COVID-19 мають люди з сильним імунітетом, і люди, які не схильні до тромбозів.

1. У людини дуже швидкий і сильний неспецифічний (вроджений) імунітет. Як стверджує доктор, при відносно невеликій вірусній дозі такий імунітет спрацює на рівні верхніх дихальних шляхів і не дасть інфекції проникнути далі в організм. Якщо якісь клітини почнуть інфікуватися, то місцевий імунітет швидко зупинить цей процес.

Ніяких симптомів у цьому випадку не буде. Але і імунітету до коронавірусу, швидше за все, не виникне.

2. Людина заразилася, але у неї в цілому сильна імунна відповідь.

«Таке можливо, скажімо, у людей, які перехворіли сезонними коронавірусами (звичайні застуди). У них в організмі можуть зберегтися сильні антитіла. Вони розпізнають ділянки нового коронавірусу, подібного з сезонними коронавірусами. Або імунні Т-клітини пам’яті, які залишилися від попередніх зустрічей з сезонними коронавірусами», – зазначив експерт.

3. Організм в цілому сильний, він не схильний до тромбозів, до неадекватних імунних реакцій.

«Людина заразилася, імунна відповідь розвивається в звичайному порядку, але при цьому хвороба протікає або в легкій формі, або безсимптомно. Хто може навіть не помітити, не звернути уваги. Наприклад, покашляв один – три дні, і все. При цьому інфекція була і специфічний імунітет залишається», – розповів Гачків.

При цьому він наголосив, що на сьогоднішній день вчені не можуть визначити, чи існує якийсь певний генотип, при якому людина гарантовано не заразитися коронавірусом.

«Теоретично можуть існувати особливості рецепторів, через які вірус взагалі не може проникнути в організм (так буває у випадку з ВІЛ). Або, може бути, існує генетично обумовлене стан вродженого імунітету, завдяки якому організм дуже швидко реагує на деякі віруси і встигає впоратися з ними ще до розгортання потужної специфічної імунної реакції», – розповів лікар.

Коронавірусну інфекцію (COVID-19), яку викликає вірус SARS-CoV-2, найлегше підхопити, відвідавши місце скупчення великої кількості людей без маски. Нещодавно Міністерство охорони здоров’я Ізраїлю провело дослідження на тему ризику зараження і озвучило його результати.

 

Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...