МЗС України висилає російського консула в Одесі: подробиці

МЗС України висилає російського консула в Одесі: подробиці
Автор Желізняк Олександр в Новини/Політична правда

Міністерство закордонних справ України висловлює рішучий протест у зв’язку з оголошенням 26 квітня МЗС Російської Федерації співробітника посольства України в Москві «persona non grata». У відповідь МЗС України оголошує консула Генерального консульства РФ в Одесі небажаною для перебування на території України персоною. Він повинен покинути Україну до кінця дня 30 квітня.

Про це повідомляє МЗС України.

“Розглядаємо такий крок як продовження розгорнутої в РФ антиукраїнської кампанії та черговий прояв недружніх дій проти співробітників дипломатичних установ України. Повністю відкидаємо голослівні закиди про те, що оголошений «persona non grata» український дипломат нібито займався діяльністю, несумісною із дипломатичним статусом. Співробітник посольства України в Москві не здійснював жодних дій, що виходили б за межі його дипломатичних та консульських функцій”, – йдеться в повідомленні МЗС.

У відомстві також наголосили, що рішення МЗС Росії грубо порушує Віденську конвенцію про дипломатичні зносини 1961 року Віденську конвенцію про консульські зносини 1963 року і постійну дипломатичну практику.

“У відповідь МЗС України оголошує консула Генерального консульства Російської Федерації в Одесі небажаною для перебування на території України особою. Він повинен покинути територію України до кінця дня 30 квітня 2021. У разі продовження російською стороною провокацій проти співробітників дипломатичних установ України в Росії, залишаємо за собою право на подальші дії у відповідь “, – додали в МЗС.

ФСБ Росії 16 квітня затримала українського консула Олександра Сосонюка , порушуючи Віденську конвенцію про дипломатичні відносини 1961 року. У ФСБ звинуватили дипломата в спробі “отримати закриту інформацію, що міститься в базах даних правоохоронних органів і ФСБ”. При цьому українські експерти кажуть, що бази, про які кажуть росіяни, не є секретними.

Нагадаємо раніше Чехія заявила, що висилає з країни 18 співробітників російського посольства після того, як виявився зв’язок російської розвідки з вибухом на складі боєприпасів під Врбетіце в 2014 році. У відповідь на це, з Російської Федерації вислали 20 чеських дипломатів.

Уряд Словаччини також прийняв рішення вислати з країни трьох російських дипломатів .

Як відомо, президент США Джо Байден підписав указ про введення нових санкцій проти Росії. Причина: «шкідлива зовнішня діяльність» країни. В рамках санкцій були вислані 10 російських дипломатів. Польща також оголосила про висилку дипломатів в знак солідарності зі США. Також про намір вислати російських дипломатів заявили Литва і Естонія.

 

Джерело: Народна Правда