ПриватБанк і Ощадбанк продадуть: українців попередили про проблеми з оплатою комуналки

ПриватБанк і Ощадбанк продадуть: українців попередили про проблеми з оплатою комуналки
Автор Романова Марі в Економічна правда/Новини

ПриватБанк незабаром можуть приватизувати – процедура передбачена стратегією розвитку банківського сектора від 2018 року, зниження частки держави в банківському секторі передбачено і в меморандумі з МВФ. Продати хочуть і Ощадбанк.

Loading...

Про те, що буде з вкладами і оплатою комуналки, йдеться в статті “Сегодня”.

Відзначимо, зараз в 4 держбанках зберігається 60% вкладів українців, вони ж видали майже 40% всіх кредитів в країні. При цьому Ощадбанк, ПриватБанк, Укргазбанк і Укрексімбанк уже не перший рік перебувають в приватизаційних списках. Нещодавно в НБУ заявили: ПриватБанк скоро виставлять на продаж. Є й конкретні плани щодо входження приватного капіталу в “Ощад”.

Експерти відзначають, на вкладників це ніяк не позначиться. Зараз всі вклади в Ощадбанку програнтовані державою в повному обсязі. Якщо в капітал державного банку зайдуть приватники, фінустанову переведуть до Фонду гарантування вкладів (компенсація вкладів до 200 тис. гривень).

“Фонд – це державна установа, він не може збанкрутувати, це не якась приватна страхова компанія. Якщо там не буде вистачати грошей, то держава буде якимось чином надавати ці гроші”, – пояснив радник Офісу президента Тимофій Милованов.

У Нацбанку кажуть навіть більше: гарантії збереження вкладів зараз не підкріплені відповідними витратами в держбюджеті. Тому за фактом нічого втрачати.

“Ця норма – що держава гарантує всі вклади Ощадбанку – насправді кілька декларативна. Ну не було відповідного рядка в бюджеті, яка б їй відповідала”, – розповів член Ради НБУ Василь Горбаль.

Він теж запевняє, що перехід Ощадбанку в Фонд гарантування не несе ризиків. Та й ситуація на банківському ринку стабільна, як ніколи. Це, до речі, підтверджують експерти.

“Усі банки на поточний момент або практично все достатньо капіталізовані, стабільні, управляються правильно і нагляд присутній”, – зазначає банки Руслан Співак.

Що буде з платіжками за комуналку і виплатою пенсій?

Економіст Олексій Кущ стверджує, що приватні власники не будуть виконувати роль соціального казначейства – відмовляться від цих послуг і скоротять відділення.

“Чи будуть приватні власники виконувати роль соціального казначейства? Звичайно, ні. Вони відмовляться від цих всіх послуг, скоротять відділення. Ті пенсіонери, для яких” Ощад “- єдине вікно, щоб оплатити комуналку, будуть позбавлені цієї послуги”, – вважає економіст Олексій Кущ.

У тому, що відділень Ощадбанку і “Привату” в разі приватизації стане значно менше, упевнені і інші фахівці. Втім, прихильники залучення в банківську систему приватних інвесторів запевняють, що це не стане проблемою, а пенсіонерам не доведеться масово освоювати інтернет.

“Сьогодні багато банків активно розвивають пересувні мобільні відділення, які дозволяють приїхати в найвіддаленіше село і надати повний спектр обслуговування клієнтів. Це отримання пенсій, банкоматні обслуговування, кредитування. Фізичні монолітні будинки заміняться на мобільні бригади”, – говорить банкір Руслан Співак.

Як повідомляли раніше експерти, гарантії ФГВФО (200 тис. Грн, які повернуть вкладникам навіть в разі закриття фінустанови) не відміняються при зміні власника, а входження в капітал іноземного акціонера відкриває нові можливості для банку, спрощує доступ до міжнародних ринків капіталу. Зрештою, це валюта, яка заходить в країну з метою покупки акцій.

Як повідомлялося раніше, ПриватБанк оновив правила поповнення бізнес-карток (карт «Ключ до рахунку» і корпоративних карт) і поточних рахунків.

 

Джерело: Народна Правда
загрузка...