Українці зможуть отримати кисневі концентратори після виписки з лікарні у сімейних лікарів: як це буде працювати

Українці зможуть отримати кисневі концентратори після виписки з лікарні у сімейних лікарів: як це буде працювати
Автор Марія Петренко в Коронавірус/Новини/Соціальна правда

Українці, які перехворіли COVID-19, можуть отримати в користування у своїх сімейних лікарів кисневі концентратори для підтримки сатурації.

Як повідомили в Міністерстві охорони здоров’я, такими концентраторами зможуть користуватися пацієнти, яких вже виписали з лікарні, але вони потребують кисневої підтримки.

Loading...

Таку заяву зробив глава Міністерства охорони здоров’я Максим Степанов, передає ICTV.

На закупівлю кисневих концентраторів вже виділено майже 700 мільйонів гривень.

“Зараз закуповують концентратори для первинного рівня як обмінний фонд – які потім зможуть видавати пацієнтам. Так як людину можуть виписати з лікарні з нормальною сатурацією, але вона потребуватиме кисневої терапії. Ці концентратори ми зможемо використовувати і після COVID”, – розповів Степанов.

Також міністр підкреслив, що незважаючи на непросту ситуацію з COVID-19 в Україні, не було жодного випадку, щоб за рік пандемії в який-небудь лікарні закінчився кисень.

“Так, у нас був складний період, коли ми вночі розгортали машини з киснем і везли їх в ту чи іншу область. Так, використання кисню збільшилася в десятки разів, ніж до пандемії. Так, ми змушені були йти на те, щоб частину технічного кисню після лабораторних досліджень відправляти до лікарень. Але я ще раз підкреслюю: жодного прикладу, щоб в якійсь лікарні закінчився кисень, у нас не було!” – заявив міністр.

Нагадаємо, в Україні зафіксовано 7 915 нових випадків COVID-19 за минулу добу.

Найбільша кількість підтверджених випадків зареєстровано в Києві (869), Полтавській (651), Донецькій (588), Одеській (580) та Запорізькій (552) областях.

Також ми вже розповідали, нова хвиля COVID-19 очікується вже в червні. Спалах буде пов’язана зі святкуванням Великодня та травневих.

Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...