Чистий четвер: що робити для достатку у домі

Чистий четвер: що робити для достатку у домі
Автор Желізняк Олександр в Новини/Соціальна правда

У 2021 році Чистий четвер припадає на 29 квітня. Цей день не є релігійним святом, але він сильно пов’язаний він з Великоднем. “НАРОДНА ПРАВДА” нагадує, які звичаї несе давня історія Чистого четверга.

Традиційно, в цей день наводять лад в будинку, готуються до приготування святкових страв. Очистити енергетику будинку допоможе свічка, принесена із церкви.

За деякими повір’ями, для того щоб в будинку був достаток, в Чистий четвер варто тричі перерахувати всі гроші (вранці, в обід і ввечері).

Що стосується особистої гігієни, то за народними повір’ями, вмиватися в цей день слід із срібла. Для цього можна просто кинути срібну монетку в ємність з водою, або покласти туди срібну ложку.

Крім того, незвичайної силою в цей день має і сіль, яка називається четверговою. Кожен член сім’ї після купання повинен кинути жменю солі в горщик, так вона стає оберегом будинку на весь рік.

Тим часом, згідно з повір’ями, в Чистий четвер не варто приступати до готування святкових страв до проведення прибирання на кухні.

Також не можна залишати брудний посуд або замочену перед пранням білизну на наступний день після Чистого четверга.

Чистий четвер є одним із днів Страсного тижня, коли дотримується найсуворіший піст. Тому в цей день не можна веселитися, влаштовувати гучні вечірки, гадати.

Ще відзначимо, що великодні частування, приготовані у Чистий четвер, не можна куштувати до неділі.

Чистий четвер відзначається за три дні до Великодня в пам’ять про Таємного вечері Ісуса Христа і його учнів, обряду обмивання ніг і встановлення таїнства причастя. Чистий четвер символізує очищення тіла і душі перед великим святом Воскресіння Христового, коли слід приділити увагу не тільки зовнішній чистоті, але й очистити свої думки від негативу, образ, страхів і сумнівів. Слід також пам’ятати, что багато звичаїв Чистого четверга мають дуже давню історію.

Раніше “НАРОДНА ПРАВДА” розповідала, що слід класти у великодній кошик в цьому році.

Джерело: Народна Правда