Експерт розповів, що буде, якщо індійський штам COVID потрапить в Україну

Експерт розповів, що буде, якщо індійський штам COVID потрапить в Україну
Автор Марія Петренко в Коронавірус/Новини/Соціальна правда

Якщо індійський штам COVID-19 потрапить в Україну, він може привести до значних складнощів. У тому числі і до зростання хворих.

Loading...

Таку думку озвучила виконавчий директор Національної експертної групи з інфекційного контролю Катерина Сояк, передає РБК.

“Можна припустити, що штам викличе додаткову хвилю захворюваності, збільшить кількість хворих і призведе до певних наслідків, в тому числі, для системи охорони здоров’я, яка і так на межі”, – вважає вона.

На даний момент, експерти поки не можуть спрогнозувати, коли саме індійський штам з’явиться в Україні. Але відкриті кордони і проблеми з дотриманням карантинних заходів дозволяють говорити про те, що рано чи пізно Україна зіткнеться з ним.

“З приводу того, чи призведе він до нової хвилі COVID? Я б не стала так говорити, у нас не було серйозного спаду захворюваності. У нас немає хвилеподібного перебігу захворюваності. Тобто ми перебуваємо в першій-другій хвилі, ні про яку третьої або четвертої поки мова не йшла”, – підкреслила Сояк.

Як ми вже розповідали раніше, глава МОЗ Максим Степанов пояснив проблеми з наявністю вакцин проти коронавірусу в пунктах вакцинації, зривами поставок вакцин в Україні.

У той же час, НАН України вважає, що Україна пройшла пік смертності від COVID-19, і ситуація з коронавірусом стабілізується.

Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...