Степанов пояснив, чому 70% вакцин ще не “доїхали” в Україну

Степанов пояснив, чому 70% вакцин ще не “доїхали” в Україну
Автор Желізняк Олександр в Коронавірус/Новини/Соціальна правда

Міністр охорони здоров’я Максим Степанов пояснив проблеми з наявністю вакцин проти COVID-19 в пунктах вакцинації, зривами поставок вакцин в Україні.

Таку думку він озвучив виданню “Страна“.

“Ні для кого не секрет, що є проблема з постачанням вакцин в країну. Це проблема не тільки України, а всього світу. З одного боку, держави, на території яких розташовано виробництво вакцин, наприклад, США, рапортують про 2,5-3 мільйонах вакцинованих на добу, а з іншого боку, ми спостерігаємо зрив контрактів. Індія, найбільший виробник вакцин у світі, зараз не експортує нічого – там катастрофа зі смертями через коронавірус. На сьогоднішній день, не враховуючи COVAX, в Україні повинно було бути поставлено 3,9 мільйона доз вакцини за проплаченим нами контрактами. Не по укладеним, саме по проплаченим. Зараз Україна отримала 1 199 200 доз вакцин (близько 30% від належного, а 70% “не доїхали” – ред.). Тому не дивно, що в пунктах вакцинації немає вакцин. У нас є області, в яких вакцини просто закінчилися – наприклад, Одеська та Харківська, вони відстають за кількістю вакцинованих”, – стверджує глава МОЗ.

У пункти вакцинації були передані вакцини CoviShield і AstraZeneca, всі дози яких вже були використані.

“У п’ятницю ми отримали вакцину AstraZeneca-SKBio виробництва Південної Кореї в рамках глобальної ініціативи COVAX. Її вже доставляють до пунктів вакцинації. А наші китайські колеги, згідно з їх офіційним повідомленням, обіцяють до 30-го квітня відвантажити ще 500 тисяч доз, які після проходження лабораторного контролю будуть поставлені в пункти вакцинації. Також ми повинні отримати 473 тисячі доз вакцини Pfizer по COVAX”, – повідомив міністр.

Також за словами глави МОЗ, виробники вакцин виключають з договорів пункти про штрафні санкції за зрив термінів постачань.

“Зараз виробники не укладуть договори зі штрафними санкціями. У них дуже проста позиція: не хочете – не беріть. Сьогодні не існує конкуренції виробників – є конкуренція серед споживачів. Закони ринку не працюють у випадку з вакцинами від коронавірусу. Я маю на увазі те, до чого ми звикли: коли ви укладаєте договір і вже проплатили гроші за нього, то вам це буде поставлено в строк. ми можемо зрозуміти тижневу затримку, але у нас прострочення по поставками обчислюється місяцями”, – додав він.

Також Степанов розповів, що в Україні розробили, як мінімум два препарати-претенденти на вакцину від COVID-19, але на подальшу їх розробку не вистачає грошей.

Як ми вже розповідали раніше, Європейський Союз може відкритися для вакцинованих туристів влітку 2021 року.

Джерело: Народна Правда