У Путіна зізналися, чому не можуть визнати “Л/ДНР”

У Путіна зізналися, чому не можуть визнати “Л/ДНР”
Автор Романова Марі в Новини/Політична правда

Росія не визнає “ЛНР” і “ДНР” через Мінські угоди, хоча “моральна і міжнародно-правова правда на боці РФ і ополчення”, – таку заяву зробив міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров.

Таку заяву він зробив в інтерв’ю РІА “Новости”.

Loading...

Лаврову, зокрема, поставили запитання, чому Росія, яка визнала Абхазію і Південну Осетію, не визнає “ДНР” і “ЛНР”. У відповідь він нагадав про Мінські угоди:

“У випадку з Донбасом ситуація була інша, і 17-годинні переговори в Мінську за участю лідерів “нормандського формату” – президент Олланд, канцлер Меркель, президент Порошенко, президент Путін – вони дали результат, який через два дні був схвалений в Раді Безпеки ООН без будь-яких довесків, без будь-яких сумнівів, що його потрібно виконувати”.

Окремо Лавров заявив, що нинішній президент України Володимир Зеленський “звивається як може” і Росія “не повинна спускати його з гачка”:

“Чого варта заява Зеленського, коли він уже був у відчаї перевернути Мінські домовленості з ніг на голову, про те, що вони вже не годяться, але вони нам потрібні, тому що в збереженні Мінських домовленостей гарантія того, що будуть і санкції проти Росії збережені. Ми у Заходу запитуємо – як ви це розцінюєте? Вони сором’язливо очі відводять і нічого не можуть сказати. Але я вважаю, що це соромно, це ганебно, коли таке знущання над міжнародно-правовим документом відбувається і Захід, який є співавтором цього документа і який підтримав його в Раді Безпеки ООН, демонструє повну безпорадність”.

Напередодні президент Володимир Зеленський заявив , що готовий провести зустріч з президентом Росії Володимиром Путіним у Ватикані.

А глава Державної прикордонної служби Сергій Дейнеко заявив , що Росія почала відведення військ тільки в одному напрямку – з території тимчасово окупованого півострова Крим. Відведення військових від східного кордону не спостерігається.

 

 

Джерело: Народна Правда