Власників старих авто чекає новий “сюрприз”

Власників старих авто чекає новий “сюрприз”
Автор Желізняк Олександр в Новини/Соціальна правда

Сьогодні власник транспортного засобу може мимоволі стати злочинцем. Для цього достатньо потрапити в ДТП або просто використовувати старе авто, у якого в результаті зносу стерлася заводське маркування.

Як наголошується в пояснювальній записці до проекту закону “Про внесення змін до Кримінального кодексу України” (№8036) таку ситуацію створює диспозиція ст.290 Кримінального кодексу. Адже нею встановлена відповідальність за знищення, підробку або заміну ідентифікаційного номера, номерів двигуна, шасі або кузова, або заміну без дозволу відповідних органів номерної панелі з ідентифікаційним номером транспортного засобу. При цьому не конкретизується ні мета, ні форма вини особи, повідомляє ” ЖИТТЯ ” з посиланням на zib.com.ua.

Loading...

У той же час відсутність ідентифікаційних номерів може бути викликано обставинами, що не залежать від волі власника транспортного засобу. А саме володіння авто до 2000 року виготовлення, коли виробником могли не наноситися такі позначення, або корозія поверхні. Також ідентифікаційний номер міг бути втрачений в результаті ремонту.

Тому автор проекту пропонує уточнити суб’єктивну сторону 290 КК. Зокрема, вказати, що відсутність ідентифікаційного номера в силу обставин, які не залежали від волі сумлінного власника транспортного засобу, не може ставати підставою притягнення його до кримінальної відповідальності.

Нагадаємо, за даними Державної фіскальної служби, в Україні незаконно перебувають понад 246 тис. автомобілів з іноземною реєстрацією , більшість цих транспортних засобів були привезені з країн Європейського Союзу.

Тим часом, до 2040 року понад дев’яносто відсотків від усіх автомобілів в розвинених країнах світу становитимуть електрокари.

 

Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...