У Раді засудили київський марш на честь створення дивізії “Галичина”

У Раді засудили київський марш на честь створення дивізії “Галичина”
Автор Марія Петренко в Новини/Політична правда

У Верховній Раді України засудили марш на честь створення дивізії “Галичина”, заявивши, що він був спрямований на популяризацію військ СС. Нагадаємо, марш пройшов у Києві у вівторок, 28 квітня.

Loading...

Відповідну заяву з трибуни Ради зробив нардеп Данило Гетманцев з фракції “Слуга народу”. Він нагадав, що СС є всесвітньо визнаним злочином, “і за визначенням, все пов’язане з СС – це злочин”.

“Хочу подякувати всім присутнім і свою фракцію за незмінну позицію засудження нацизму, і ми обурені мовчанням київської міської влади, яка не засудила цю акцію і дала можливість її провести”, – заявив нардеп.

Гетманцев також закликав народних обранців вшанувати хвилиною мовчання пам’ять жертв нацизму. Парламентарії підтримали пропозицію нардепа.

Відзначимо, що організатори заходу заявляли, що вони хотіли вшанувати пам’ять добровольців, які в 1943 році записалися в армію, щоб не допустити повернення сталінських жахів 1941 року на територію України.

Як ми вже розповідали раніше, в Києві 28 квітня пройшов марш вишиванок на честь дня створення дивізії СС «Галичина». Нагадаємо, дивізія була створена у Львові в 1943 році і воювала на боці Німеччини під час Другої світової війни.

Також раніше, окружний адміністративний суд Києва визнав, що символіка дивізії СС «Галичина» є нацистською, а висновок Українського інституту національної пам’яті та його екс-глави Володимира В’ятровича про зворотне є протиправним.

Джерело: Народна Правда
загрузка...