В Україні почалася вакцинація людей 65+: озвучені протипоказання

В Україні почалася вакцинація людей 65+: озвучені протипоказання
Автор Романова Марі в Коронавірус/Новини

В Україні почалася вакцинація людей старше 65 років. В першу чергу вакцинують літніх людей з хронічними хворобами – на цукровий діабет, серцево-судинними захворюваннями, хворобами органів дихання і нирок.

Про те, як можна записатися на вакцинацію, і які є протипоказання, йдеться в матеріалі “Сегодня”.

Loading...

Відзначимо, записом на вакцинацію займаються сімейні лікарі. Якщо сімейний лікар вам так і не подзвонив, потрібно зателефонувати йому самостійно. Нагадаємо, вакцинація добровільна.

Записатися на вакцинацію також можна через пункти вакцинації по всій країні. Найближчий пункт вакцинації і телефон для запису можна знайти за посиланням.

Пояснимо, вакцинація людей старше 65 років потрібна, тому що ця вікова категорія ризикує захворіти у важкій формі. Жодна з вакцин не дає 100% гарантії, що людина не захворіє на COVID-19. Однак усі вакцини, допущені до використання, допомагають уникнути важкої форми коронавірусу та  госпіталізації.

Лікарі пояснюють, вік не є протипоказанням для вакцинації проти COVID-19.

Вакцинація протипоказана тим, у кого алергія на будь-який з компонентів вакцини або була важка алергічна реакція на першу дозу. Не вакцинують і тих, хто прийшов з температурою (вище 38 градусів). При цьому застуда або нежить з температурою менше 38° C не є перешкодою для вакцинації.

Зараз в Україні є три вакцини:

AstraZeneca (індійського та корейського виробництва),
Pfizer (Comirnaty),
CoronaVac.

В інструкції AstraZeneca (CoviShield) сказано, що побічні реакції у людей похилого спостерігалися рідше, і як правило вони були легкої форми.

На Pfizer (Comirnaty), згідно з інструкцією, у людей старшого віку було найменше реакцій на вакцину. Найпоширеніші: біль в місці уколу, стомлюваність, головний біль, озноб, біль у м’язах і суглобах, які проходили через день-два.

Згідно інструкцііCoronaVac, вакцину можна вводити людям старше 65-ти. Проте наголошується, що доказів ефективності для людей старше 60 ще недостатньо, в порівнянні з іншими віковими групами. А під час вакцинації має враховуватися стан здоров’я людини старше 60 і оцінюватися необхідність проведення вакцинації цим препаратом.

CoronaVac з обережністю потрібно вводити людям з діабетом, еклампсією, епілепсію, психічними захворюваннями, низьким рівнем тромбоцитів і геморагічною хворобою.

Вакцинація і тромбози
Не доведено, що вакцини – причина тромбозів. Однак виробники вакцин вказують, що препарат потрібно з обережністю вводити людям з низьким рівнем тромбоцитів.

CoviShield повинні з обережністю призначати людям з тромбоцитопенією (низьким рівнем тромбоцитів), будь-якими порушеннями згортання крові і людям на антикоагулянтній терапії.

Coronovac з обережністю слід вводити з низьким рівнем тромбоцитів і геморагічною хворобою.

Як повідомлялося раніше, Євросоюз влітку може відкритися для туристів. Однак допускати на свою територію без додаткових карантинних обмежень ЄС планує тільки тих мандрівників, які зробили щеплення від COVID-19. Але і тут є нюанс, мова йде лише про схвалені Європейським агентством лікарських засобів вакцини. На даний момент агентство зареєструвало 4 щеплення: Pfizer/BioNTech, Moderna, AstraZeneca (не CoviShield!) та Johnson & Johnson.

Карантинні обмеження в Україні продовжують знімати . Напередодні в «жовту» зону потрапили: Вінницька, Івано-Франківська, Львівська, Одеська, Херсонська області, Закарпаття і Буковина.

Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...