Великдень 2021: коли треба пекти паски і фарбувати яйця

Більшість віруючих вважають за краще готувати випічку в Чистий четвер

Великдень 2021: коли треба пекти паски і фарбувати яйця
Автор Желізняк Олександр в Новини/Соціальна правда

Світле свято Великодня або Воскресіння Христове згідно з православним календарем 2021 року припадає на 02 травня. Відомо, що за тиждень до свята починається підготовка і кожен день має ряд відведених справ.

Великдень є пам’яттю про спокутну жертву Ісуса Христа, про його смерть на хресті і чудесне воскресіння. Свято відзначається за місячним календарем, тому не має постійної дати.

Так коли пекти паски і фарбувати яйця?

Згідно з канонами церкви, випікання пасок дозволяється в середу і четвер. Більшість віруючих вважають за краще готувати випічку в Чистий четвер, який в 2020 році припадає на 16 квітня. Робити це краще в обід після основного прибирання.

Якщо з якихось причин господиня не встигла спекти паску вчасно, зробити це можна в суботу, 18 квітня. Велика субота – крайній термін для приготування пасок. Випічкою краще зайнятися з самого ранку, адже цей процес не такий швидкий. Саме в цей день закінчують підготовку до святкування і готують святкові страви.

До речі, важливо пам’ятати, що не можна пекти паски або фарбувати яйця в п’ятницю. Адже Страсна П’ятниця вважається скорботним днем, який бажано провести у молитві.

Нагадаємо, в цьому році через карантин в Україні, який був введений у зв’язку з епідемією коронавірусу, священики закликають вірян не йти на великодню службу в церкву. Для тих, хто захоче послухати богослужіння, організовують онлайн-трансляції, тому кожен бажаючий зможе долучитися до молитви.

Раніше НАРОДНА ПРАВДА озвучила найпростіший рецепт паски

Джерело: Народна Правда