Якою буде погода в Україні в травні: синоптики озвучили прогноз

Якою буде погода в Україні в травні: синоптики озвучили прогноз
Автор Романова Марі в Новини/Погода

В Українському гідрометеорологічному центрі озвучили прогноз погоди на травень – середньої місячної температури та кількості опадів.

Так, середня місячна температура очікується на рівні 15-18 °, в горах 11-13° тепла, що на 1-1.5° вище середніх багаторічних значень.

Loading...

Місячна кількість опадів очікується в західних областях 62-89 мм (в Карпатах до 134 мм), на решті території 28-50 мм, що в межах середніх багаторічних значень.

Цікаво, що абсолютний максимум температури повітря був зафіксований в Одеській області (31-37° тепла), а також в Криму і Луганській області (38-39°). В горах максимум становив 22-30° тепла.

Абсолютний мінімум температури повітря становить 0-6° морозу, в Карпатах та на північному сході до 7-10° морозу, на узбережжі морів місцями 0-3° тепла. Заморозки відзначено в першій половині місяця по Україні, в другій половині травня – в північних, центральних, східних областях і в Карпатах.

Середня місячна кількість опадів становить 22-60 мм, в західних, Вінницькій областях, в горах Криму 62-81 мм, на Прикарпатті та в Карпатах 85-148 мм.

“Стійкий перехід середньої добової температури повітря через +15° в бік підвищення, що є кліматичним показником початку літа, відбувається переважно в другій (на Закарпатті та півдні – в першій) декаді травня”, – відзначили синоптики.

Як повідомлялося раніше, на Великдень ніч в Україні буде сухою і зоряною, але 2 травня майже повсюдно пройдуть грозові дощі, крім східних областей.

Раніше прогнозувалося, що потеплішає тільки в другій половині тижня, але підтягнуться дощі.

 

Джерело: Народна Правда