Європа відкриється для вакцинованих туристів, але не для українців з CoviShield

Європа відкриється для вакцинованих туристів, але не для українців з CoviShield
Автор Романова Марі в Коронавірус/Новини

Євросоюз влітку може відкритися для туристів. Однак допускати на свою територію без додаткових карантинних обмежень ЄС планує тільки тих мандрівників, які зробили щеплення від COVID-19. Але і тут є нюанс, мова йде лише про схвалені Європейським агентством лікарських засобів вакцини. На даний момент агентство зареєструвало 4 щеплення: Pfizer/BioNTech, Moderna, AstraZeneca (не CoviShield!) та Johnson & Johnson.

Loading...

Про це йдеться в матеріалі “Апострофа”.

Напередодні президент Єврокомісії Урсула фон дер Ляйен в інтерв’ю New York Times повідомила, що туристичні поїздки в ЄС стануть можливими вже влітку:

“Усі 27 країн-членів беззастережно приймуть всіх, хто щеплений вакцинами, схваленими EMA”.

Однак національний регулятор, який реєструє вакцини в ЄС, на даний момент зареєстрував тільки 4 щеплення: Pfizer/BioNTech, Moderna, AstraZeneca і Johnson & Johnson.

При цьому, що важливо, вакцина CoviShield, яка виробляється за ліцензією AstraZeneca на потужностях Serum Institute of India, і якою вже прищепили майже півмільйона українців, в EMA не зареєстрована. Відзначимо, в кінці березня AstraZeneca перейменувала свій препарат в Vaxzevria, під цією назвою вакцина зареєстрована EMA.

Стосовно вакцини Pfizer, то на сьогоднішній день в Україні її мізерно мало. Іншими словами, розраховувати на масовий потік туристів з України не доводиться.

Втім, навіть в самій Європі немає єдиної думки про те, як же повинна діяти система пропуску через кордон на основі даних про імунітет.

В кінці березня в ЄС представили так звані сертифікати вакцинації, де буде міститися інформація про те, чи була людина  щеплена проти коронавірусу чи ні, і чому вона була щеплена. Головний санлікар України Віктор Ляшко запевняв, що якщо якась країна потребуватиме для перетину свого кордону свідоцтво про вакцинацію, то для українців не буде проблемою його отримати. Але навіть якщо і так, в тому випадку, коли в довідці українця навпроти графи “вакцина” буде стояти, наприклад, CoviShield, навряд чи це стане аргументом для безперешкодного в’їзду в ЄС.

Одночасно з цим, з 14 травня Греція планує відкрити свої кордони для тих туристів, які вакциновані препаратами, що не схваленими EMA. Більш того, за словами міністра туризму Греції Харіса Теохаріса, відвідати країну зможуть навіть люди без щеплень: на підставі негативного ПЛР-тесту.

Раніше міністр охорони здоров’я Максим Степанов пояснив проблеми з наявністю вакцин проти коронавируса в пунктах вакцинації, зривами поставок вакцин в Україні.

Україна може отримати поставку вакцини від COVID-19 компанії AstraZeneca з Польщі вже в травні – червні. Розмір партії складе 1,2 млн доз препарату.

Джерело: Народна Правда
загрузка...