1 травня в Україні: історія свята і прикмети

Іменини Василь, Віктор, Віссаріон, Юхим, Іван, Кузьма, Михайло, Фелікс, Тамара

1 травня в Україні: історія свята і прикмети
Автор Романова Марі в Новини/Соціальна правда

1 травня в багатьох країнах світу відзначається міжнародне свято – День праці (свято Весни і Праці). А за народним календарем сьогодні Кузьма Огородник.

Про це повідомляє НАРОДНА ПРАВДА.

Loading...

1 травня – День праці – історія

1 травня 1886 року американська робочі організували страйк в Чикаго, висунувши вимогу 8-годинного робочого дня. Страйк і супутня демонстрація закінчилися кровопролитним зіткненням з поліцією. У липні 1889 року Паризький конгрес II Інтернаціоналу в пам’ять про виступ робітників прийняв рішення про проведення 1 травня щорічних демонстрацій. Вперше день міжнародної солідарності трудящих був відзначений в 1890 році в Австро-Угорщині, Бельгії, Німеччині, Данії, Іспанії, Італії, США, Норвегії, Франції, Швеції і деяких інших країнах.

Довгий протягом 1 травня вважали символом революції, непримиренної класової боротьби, тобто свято мало «політичне забарвлення». Люди виходили в цей день на масові демонстрації з портретами політичних діячів, передовиків виробництва, гаслами, закликами, плакатами і діаграмами про досягнення в тій чи іншій галузі народного господарства. Зараз цей контекст загубився.

Сьогодні свято відзначається в 142 країнах. У деяких країнах ще збираються під прапори профспілок, але все-таки в більшості країн це вже не політичне свято. У цей день влаштовують народні гуляння, виступи артистів, ярмарки, мирні ходи і безліч розважальних заходів.

Відзначимо, в цьому році в зв’язку з пандемією коронавируса COVID-19 людей просять залишатися вдома.

1 травня в Україні: кращі поздоровлення і яскраві листівки

Кузьма Огородник

Сьогодні вшановують преподобного Косьми Халкідонського, якого нерідко називають творцем канонів у славу Господа.

Цей день – кукушкин: в цей час вона починає кувати в лісах і гаях. З цією птицею було пов’язано кілька прикмет: якщо зозуля закувала – пора сіяти льон; зозуля кує на сухому дереві – до заморозку. Також вважалося, що якщо зозуля літає по селу – бути пожежі.

Про майбутню погоду судили за різними прикметами. Тепле початок травня було вірним знаком того, що в кінці місяця почнуться холоди, і навпаки. Якщо ж травня видавався холодним – рік обіцяв бути родючим. Хороший урожай віщували і рясні дощі. До речі, першим дощиком змочували волосся, щоб вони росли густо, як травнева трава.

Джерело: Народна Правда
загрузка...