Десятки постраждалих, загинула дитина: що відомо про військовий конфлікт між Киргизстаном і Таджикистаном

Десятки постраждалих, загинула дитина: що відомо про військовий конфлікт між Киргизстаном і Таджикистаном
Автор Романова Марі в Закордонна правда/Новини

Військові Киргизстану і Таджикистану влаштували перестрілку на спірній ділянці кордону.

Loading...

29 квітня в прикордонній службі Державного комітету національної безпеки Киргизстану повідомили про стрілянину біля пункту розподілу води на Торткульскому водосховищі. У повідомленні говорилося про перестрілку між військовими підрозділами сторін. Киргизстан стверджував, що таджицька сторона встановлює позиції мінометних розрахунків. Одночасно з цим повідомлялося, що Таджикистан встановлювати не розрахунки, а камери відеоспостереження на електричному стовпі біля водорозподільного пункту “Головний” в селі Кок-Таш.

В результаті сторони стягнули до кордону свої війська.

Як говориться в матеріалі “Сегодня”, водорозподільний пункт “Головний” десятки років є спірною територією – обидві країни вважають цю землю своєю. Напередодні військові Таджикистану вирішили без попередження встановити там камери спостереження. З боку Киргизстану в військових полетіло каміння. У відповідь був відкритий вогонь.

ЗМІ повідомляють, що постраждали 96 осіб з киргизької сторони і 31 – з таджицької (серед них мер прикордонного міста Исфара Баховаддін Баходурзода). Загинули три людини з кожного боку, включаючи 13-річну дівчинку в Киргизстані.

В мережі була інформація про те, що таджицькі військовослужбовці атакували киргизьку сторону в районі прикордонного села Кизил-Бел, але є свідчення того, що киргизи обстрілюють таджицькі позиції з БМП. Є навіть інформація про те, що Киргизстан захопив таджицьку заставку “Ходжа А’лло”.

Президент Киргизстану Садиров Жапаров прийняв рішення створити робочу групу на чолі з першим віце-прем’єр-міністром Артемом Новіковим по врегулюванню і вивчення ситуації, що склалася. А перший заступник керівника апарату уряду Айбек Джунушаліев анонсував, що таджицькому послу в Киргизстані сьогодні вручать ноту протесту.

У свою чергу Узбекистан заявив, що готовий надати всебічне сприяння у врегулюванні конфлікту, закликавши негайно припинити зіткнення. Поки що Бішкек і Душанбе намагаються локалізувати конфлікт і мирно врегулювати ситуацію. Уже відомо, що сторони домовилися припинити вогонь, починаючи з 20:00 (час київський). На даний момент обстріли припинилися.

“Машини швидкої доставляють поранених до лікарні Ісфари, прикордонного міста в Таджикистані. Місцеві кажуть, що зараз в лікарню поступили 8 осіб з вогнестрілами. Стрілянина почалася на спірній території в районі водорозподільного пункту” Головний “- і в Таджикистані, і в Киргизії цю землю вважають своєї “, – пише Telegram-канал Mash.

“До кордону Таджикистану і Киргизстану стягуються війська. За словами очевидців, там були помічені БМП, БТРи і навіть винищувачі. Уряди країн вже працюють над мирним врегулюванням ситуації, робочу групу з боку Киргизії очолить перший віце-прем’єр-міністр Киргизької Республіки Артем Новіков”, – Mash.

Як повідомлялося раніше, держсекретар США Ентоні Блінкен в одному зі своїх інтерв’ю обговорив ситуацію з військами Росії біля кордонів з Україною.

Раніше повідомлялося , що президент Сполучених Штатів Америки Джо Байден на майбутній зустрічі з російським президентом Володимиром Путіним обговорюватиме питання двосторонніх відносин, в тому числі торкнуться теми України.

Джерело: Народна Правда
загрузка...