КДБ Білорусі просить екстрадувати з України обвинувачених у справі про спробу захоплення влади

КДБ Білорусі просить екстрадувати з України обвинувачених у справі про спробу захоплення влади
Автор Романова Марі в Закордонна правда/Новини

КДБ Білорусі просить екстрадувати з України, а також Литви і США людей, яких звинувачують у справі про спробу захоплення влади в республіці.

Про це заявив офіційний представник КДБ Андрій Ярош, повідомляє Белта.

Loading...

“Слідче управління КДБ в компетентні установи юстиції Сполучених Штатів Америки направило прохання про надання правової допомоги, в рамках виконання якої від запитуваної сторони потрібно встановити місцезнаходження фігурантів, здійснити їх допити, виконати інші слідчі і процесуальні дії, спрямовані на всебічне дослідження всіх обставин справи. Одночасно ініційоване питання про екстрадицію названих осіб в Білорусь. Аналогічні доручення щодо Ігоря Макара і Віталія Макаренка найближчим часом будуть направлені в Литву і Україну відповідно, – розповів Андрій Ярош. – Комітет держбезпеки очікує від американських і інших іноземних партнерів оперативного і всебічного опрацювання наших запитів , а також позитивного вирішення питань про екстрадицію в Білорусь перерахованих громадян для їх залучення до встановленої законом відповідальності “.

Відзначимо, в якості обвинувачуваних у кримінальній справі, порушеній КДБ по ч.1 ст.357 (змова чи інші дії, вчинені з метою захоплення державної влади) КК, притягнуто 9 осіб: Олександр Федута, Юрій Зенкович, Григорій Костусєв, Ольга Голубович, Дмитро Щигельський, Олександр Перепечко, Павло Кулаженком, Віталій Макаренко та Ігор Макар. Перші четверо перебувають у слідчому ізоляторі КДБ.

Генеральна прокуратура щодо Щигельського, Перепечко, Кулаженка, Макаренка та Макара заочно застосувала запобіжний захід у вигляді взяття під варту.

Напередодні президент Білорусі Олександр Лукашенко розповів , як нібито готувався державний переворот в країні. За його словами, було кілька сценаріїв.

В Україні відкинули інформацію голови Комітету держбезпеки Білорусі Івана Тертелю про нібито постачання великих партій «зброї з України» в Білорусь.

 

Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...