Кримським татарам можуть надати статус корінного народу України: подробиці

Кримським татарам можуть надати статус корінного народу України: подробиці
Автор Романова Марі в Новини/Політична правда

Кримським татарам можуть надати статус корінного народу України.

До цього закликає народний депутат фракції “Голос” Рустем Умеров, пише РБК-Україна.

Loading...

Він нагадав, що в 2014-му році Верховна Рада прийняла заяву “Про гарантії прав кримсько-татарського народу в складі Української держави”. На його думку, наступним кроком захисту колективних прав корінних народів України має стати прийняття закону “Про корінні народи”.

Умеров підкреслив, що тільки шляхом прийняття закону можливо закріпити статус кримськотатарського народу, як такого, у якого немає іншої Батьківщини, ніж Україна. За його словами, незважаючи на це, кримські татари є одним з найбільш численних корінних народів в Україні. Всього близько 350-ти тисяч кримських татар зараз проживає в тимчасово окупованому Росією Криму.

“Ви добре знаєте, що саме кримськотатарський народ – одна з найактивніших сил, яка надає ненасильницький опір окупації і захищає суверенітет України в Криму”, – додав він.

Депутат також наголосив, що закон “Про корінні народи” набуває сенсу і в політичній площині. Адже визнання статусу кримських татар як корінного народу країни – зрозумілий аргумент, що Крим – це Україна.

Як повідомлялося раніше, народні депутати України запропонували законодавчо заборонити подачу води по Північно-Кримському каналу в окупований Росією Крим.

Так звана «влада» окупованого Росією Криму стверджує , що сума збитків, завданих бюджету республіки і місцевим бюджетам в результаті перекриття України Північно-Кримського каналу, вже становить понад 819 млрд рублів.

 

Джерело: Народна Правда
загрузка...