Скільки разів можна захворіти на COVID-19 і від чого це залежить: відповідь інфекціоніста

Скільки разів можна захворіти на COVID-19 і від чого це залежить: відповідь інфекціоніста
Автор Романова Марі в Коронавірус/Новини

Захворіти на COVID-19 повторно можна, все залежить від багатьох факторів, але в першу чергу від імунітету.

Таку заяву в інтерв’ю для “24 каналу” зробила інфекціоніст Леся Радковська.

Loading...

За її словами, дуже важливим є клітинний імунітет, який і реагує на вірус і виробляє антитіла. Радковська також зізнається, що хвороба нова і дослідження тривають, але частина з них доводить, що якщо людина перехворіла, то на 6 місяців він має імунітет.

“Але ми не повинні сподіватися тільки на свій імунітет, а й на себе. По-перше, якщо будемо дотримуватися правил карантину, то зменшимо вірогідність повторного інфікування. По-друге, вакцинація”, – розповіла інфекціоніст.

“З тих випадків, які знаю особисто, другий – важче. Перші випадки були незначні, вік приблизно 30-50 років, тоді вдруге вже більш складний перебіг. Бувало й таке, що і перший, і другий раз легкий. Бувало в сім’ї, що пів року тому – хворіла дружина і діти, а через пів року – тільки чоловіки”, – стверджує Леся Радковська.

Як повідомлялося раніше, Україна закриває кордон для Індії. Всі громадяни, що повернуться в Україну, повинні піти на самоізоляцію незалежно від результатів ПЛР-тесту.

30 квітня прибуде ще одна партія китайської вакцини проти COVID-19 від Sinоvac. Нова партія препарату складається з 500 тисяч доз.

 

Джерело: Народна Правда