Страсна п’ятниця: що обов’язково треба зробити сьогодні

Церква в цей день рекомендує міркувати про страждання Христа

Страсна п’ятниця: що обов’язково треба зробити сьогодні
Автор Желізняк Олександр в Новини/Соціальна правда

30 квітня у православних християн Велика п’ятниця або Страсна п’ятниця (Спомин Святих спасительних Страстей Ісуса Христа).

Як передає НАРОДНА ПРАВДА, Страсна п’ятниця — п’ятниця Страсного тижня, яка присвячена спогадам засудження на смерть, хресних страждань і смерті Спасителя, зняття з Хреста Його тіла і поховання Його.

Церква в цей день рекомендує міркувати про страждання Христа, а також дотримуватися певних правил, в числі яких — строгий піст.

Згідно священного писання, в цей день Спаситель пройшов свій хресний шлях від засудження до розп’яття на Голгофі. Сьогодні – день жалобний, але водночас і світлий день, адже Ісус виконав велике пророцтво, заплативши за гріхи людей, ціною страшних страждань і життя. І цей подвиг християни не забудуть ніколи.

У Страсну п’ятницю віруючим потрібно дотримуватися 7 строгих правил

Страсна п’ятниця – що обов’язково потрібно зробити сьогодні

Головним обрядом у п’ятницю, безумовно є вечірнє богослужіння з виносом плащаниці. Це відбувається на вечірній службі в церкві. Але в цьому році через карантин літургію краще подивитися по телевізору або в інтернеті.

В цей день потрібно дотримуватися найсуворішого посту. Дозволяється лише хліб та вода, та й то після вечірньої служби. Сьогодні потрібно присвятити себе роздумам над подіями цього дня, які описані в Євангелії.

У Страсну п’ятницю дозволяється пекти паски – це єдина робота, на яку не накладається заборона.

Страсна п’ятниця 2021: молитва для прощення всіх гріхів

Вважається, що після п’ятничної служби потрібно принести в будинок дванадцять свічок, поставити вдома і дати догоріти до кінця. Наші предки вірили, що щастя і достаток в будинку будуть всі 12 місяців. Але, нагадаємо, в Україні карантин – краще утримайтеся від цього обряду.

 

Джерело: Народна Правда