У Києві викрили чотири лабораторії, які підробляли COVID-тести

У Києві викрили чотири лабораторії, які підробляли COVID-тести
Автор Желізняк Олександр в Коронавірус/Новини/Соціальна правда

Служба безпеки України (СБУ) виявила підробку тестів на COVID-19. Зловмисники “працювали” з приватними лабораторіями для яких підробляли результати тестів.

Loading...

Подробиці оприлюднила прес-служба СБУ.

Слідство встановило, що організатори розмістили рекламу на онлайн-ресурсах про організацію видачі термінових довідок з негативними результатами тестів на коронавірус.

“Послугу” пропонували українцям, які повернулися з-за кордону для ухилення від обов’язкової 14-денної самоізоляції.

Співробітники ССБУ задокументували масове виготовлення підроблених довідок про результати проведення ПЛР-тестів в чотирьох київських приватних лабораторіях однієї комерційної структури.

Вартість “послуг” коливалася в залежності від терміновості видачі довідки і досягала однієї тисячі гривень.

Попередньо встановлено кілька сотень громадян, які здавали тести в цих клініках. Також зафіксовано, що персонал медичних закладів вносив сфальсифіковані дані в мобільний додаток “Дій вдома”.

Під час обшуків в Києві правоохоронці вилучили:

  • документацію, зокрема, касові книги і квитанції;
  • сфальсифіковані довідки про результати ПЛР-тестів;
  • інші матеріали, що підтверджують проведення операцій.

Як ми вже розповідали раніше, Київська та Миколаївська області можуть з 1 травня перейти з «червоною» відразу в «жовту» зону карантину.

Нагадаємо, 1 травня послаблює карантинні обмеження також Київ, в столиці в звичайному режимі почне працювати громадський транспорт, відновлять роботу також ярмарки, ринки, заклади громадського харчування та спортзали.

У той же час, Україна закриває кордон для Індії. Всі громадяни, що повернуться в Україну, повинні піти на самоізоляцію незалежно від результатів ПЛР-тесту.

Джерело: Народна Правда