В Україні з’явиться новий механізм тарифів на комуналку: що треба знати

В Україні з’явиться новий механізм тарифів на комуналку: що треба знати
Автор Романова Марі в Економічна правда/Новини

Президент України Володимир Зеленський підписав законопроект про механізми встановлення тарифів на комунальні послуги, який Верховна Рада схвалила в другому читанні ще на початку грудня 2020 року.

Про це свідчать дані на сайті ВР.

Loading...

Як пояснив глава Кабінету міністрів Денис Шмигаль, одне з важливих положень закону – впровадження публічних договорів про постачання комунальних послуг. Що, за його словами, дозволить комунальним підприємствам, які постачають тепло і гарячу воду, поліпшити свій фінансовий стан і гарантувати якість послуг для споживачів.

Як пише РБК-Україна, з споживачами комунальних послуг в приватному секторі і в багатоквартирних будинках, які не обрали модель організації договірних відносин, укладуть нові договори теплопостачання, постачання гарячої води, централізованого водопостачання тощо.

Передбачені диференційовані тарифи на транспортування та постачання теплової енергії.

Споживачам повернуть кошти, закладені в тарифах постачальника на установку лічильників, в разі самостійного встановлення ними лічильників тепла. Закон вводить диференційовану оплату за воду і за тепло, в залежності від того, хто несе витрати по обслуговуванню лічильника.

Відзначимо, в тексті законопроекту до першого читання доступ в житло комунальникам хотіли дозволити за будь-яке порушення договору. Однак прийнятий ВР закон в результаті надав таке право виключно представникам газового оператора. Сам порядок такого доступу та наслідки його ненадання власником (співвласниками) цей закон пропонує встановлювати законодавством.

Герман Галущенко, якого 29 квітня Верховна Рада призначила міністром енергетики, заявив , що уряд працює над пошуком механізму, який дозволить зменшити плату за електроенергію для певних верств населення.

Як повідомлялося раніше, ціни на електроенергію для населення в Україні залишаться на рівні 1,68 грн за кВт * год – пільговий тариф продовжили до 1 липня.

 

Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...